Nvidia GeForce NOW – NOVINKY – Hrát už může každý

Čekací doba je velmi dlouhá, ale NVIDIA GeForce NOW stojí za to! O možnost zapojení se do projektu jsem žádal přibližně před půl rokem a email s potvrzením přišel až minulý týden. V emailu stálo, že NVIDIA navýšila kapacity a přijmula nové hráče, ale předpokládám, že už jsou zase všechna místa obsazená a čekací doba se rozhodně zkracovat nebude.

A co to ten GeForce NOW je? Jednoduše můžete hrát ty nejnovější hry s největšími nároky na deset let starém notebooku. Dobře, teď možná trochu přeháním, deset let starý notebook nemám, ale mělo by to jít téměř všude, kde jste schopni zajistit nadstandardní rychlost internetového připojení. A jak je to možné? Hra běží na serverech NVIDIA kdo ví kde ve světe a vám se streamuje pouze obraz. Hru tak ovládáte patrně na tisíce kilometrů daleko a ono to funguje!

Teď trochu více konkrétněji. Pro hraní jsem využil MacBook Pro Retina 2015 a wi-fi internetové připojení. Retina Mac má rozlišení 2560 x 1600 a musím říci, že na tom hry vypadají skvěle. Rychlost internetového připojení byla 100 mb/s download a 10 mb/s upload, ale to shledávám jako minimum, rozhodně by mohlo být vyšší. Zkoušel jsem Dark Souls 3 na plné rozlišení a nejvyšší nastavení grafiky a vše funguje skvěle. Nedostatečně vysoká rychlost internetového připojení a patrně i přopojení přes wi-fi se projevuje poklesem rozlišení – internet to prostě nestíhá streamovat do vašeho pc. A tak mě to občas spadlo na full HD. FPS hry ale s tímto připojením rozhodně nedoporučuji. Na PUBG bude určitě potřeba ještě vyšší rychlost připojení a ping co nejnižší, aby šlo všechno hladce.

Vše funguje tak, že se vám skrz NVIDIA GeForce NOW aplikaci spustí Steam, kam se přihlásíte a máte knihovnu s vašimi hrami. GeForce NOW nepodporuje sice úplně všechny hry, ale nabídka je hodně rozmanitá. Pak jen odkliknete “instalaci” na GeForce server a během pár vteřin je všechno ready, vám se do PC nic nestahuje. GeForce NOW je tak skvělá cesta pro ty, kteří nemají výkonné herní počítače a chtějí si zahrát novější tituly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.