NVIDIA GeForce NOW – ZAJÍMAVOSTI – Hraní na cloudu

Službu GeForce NOW od společnosti NVIDIA jsme vám představovali přibližně před rokem a teď se pojďme podívat na recenzi po roce aktivního používání. 

GeForce NOW je služba, která vám umožní hrát ty nejnáročnější herní tituly na kterémkoliv zařízení s dobrým internetovým připojením. Hra je spuštěna na počítači ve společnosti NVIDIA a vy jenom stahujete v reálném čase full HD video, které se vám streamuje a jednoduše hrajete. Služba je zatím zdarma a stačí se zaregistrovat přes tento odkaz, nicméně než vám přístup schválí, můžete čekat i půl roku, záleží na zeměpisné lokalitě a využití serverů. 

Rychlost internetového připojení musí být opravdu kvalitní a stabilní, protože díky službě GeForce NOW lze hrát i FPS hry a data musí doslova lítat přes půl zeměkoule než se vaše postava ve hře pohne. V tomto případě bylo využíváno připojení od firmy UPC s rychlostí stahování až 150 Mb/s a odesílání 10 Mb/s. Hrálo se přes kabelové připojení a v případě singleplayer her postačilo i wifi připojení. Witcher 3 běžel na full HD a nejvyšší grafická nastavení bez sebemenších problémů a za 100 odehraných hodin se stalo jenom přibližně 3x, že se nešlo k serverům NVIDIA připojit a bylo nutné počkat z důvodu vytížení. Co se týče FPS her, tak bylo testováno PUBG, kde už je nutné kabelové připojení. Skvělou funkcí je v případě chvilkového poklesu internetového připojení snížení rozlišení a hra se neseká. To se může stát, pokud váš modem využívá mnoho zařízení nebo stahujete či uploadujete velké množství dat.

Zní to až neuvěřitelně, ale ano, PUBG na ultra nastavení můžete hrát v posteli s notebookem na bateriovém připojení a to až se 70 FPS. Najdeme nějaké nevýhody? Služba GeForce NOW nepodporuje všechny hry. Her ale postupně přibývá a jsou jich již stovky. Další nevýhodou je, že se vám neukládá herní nastavení a při každém zapnutí hry tak musíte nastavit grafiku a další věci znovu. Nicméně na to si nemůžeme stěžovat dokud je služba zdarma a za nás tak patří k tomu nejrevolučnějšímu co se za poslední rok na herním trhu objevilo. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *