Octogeddon – RECENZE – Chobotnice útočí!

Možná už se vám někdy stalo, že jste přišli do sushi restaurace a jako delikatesa před vámi byla naporcována chobotnice. Není to zrovna podívaná pro někoho se slabým žaludkem, zvlášť pokud jste chobotnice. Takovou podívanou začíná indie arkáda Octogeddon. Za tímhle kouskem stojí George Fan, který spolupracoval na vývoji hry Plants vs Zombies.

Datum vydání: 8. února 2018

Vývojář: All Yes Good

Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac iOS

Hlavní protagonistka, chobotnice bez jména, se dívala na podmořské YouTube u sebe doma, když najedou uviděla něco, co jí změnilo život. Video o tom, jak udělat sushi z živé chobotnice. Tento hrozný zločin, který lidstvo páchá na ostatních chobotnicích nemůže být dále tolerován a Octogeddon je na světě.

Octogeddon funguje tak, že před začátkem každého levelu si hráč vybere chapadla, která bude používat. Na začátku hry máte k dispozici jenom dvě, postupně se ale odemykají další sloty a lepší chapadla. Hra dává hráčům nové vybavení náhodně, nikdy nevíte, co dostanete a jestli vám to k něčemu bude. Jakmile skončíte s úpravami svojí chobotnice, můžete pokračovat přímo do hry.

Jednotlivé levely se skládají z několika checkpointů a částí nad vodou a pod vodou. V každé části se vaše chobotnice chová trochu jinak. Pod vodou je chobotnice uprostřed obrazovky a hráč s ní jenom otáčí, aby zničila všechny útočníky a překážky. Zatímco na souši musí hráč projít celou mapu. Někdy musíte zastavit a zničit budovu před vámi, jindy se jenom valíte dopředu a ničíte všechno kolem.

Ze začátku je hra jednoduchá, ale jako každá arkáda se postupem času zvyšuje její obtížnost. Octogeddon má hodně věcí, které může hráčům nabídnout, ať už je to skvělé grafické zpracování, soundtrack, zábavné vyprávění příběhu nebo velká rozmanitost zbraní. U arkády se nemůžete úplně vyhnout tomu, že se za chvíli začne hra opakovat, ale vzhledem ke střídání částí pod a nad vodou a všem těm chapadlům a vlnám nepřátel si vede Octogeddon celkem dobře.

Jestli jste se zasekli u nového Rise & Fall jako já nebo už vážně dlouho hrajete Kingdom Come a potřebuje se na chvíli rozptýlit, Octogeddon vám s tím určitě pomůže. Není to hra, u které byste vydrželi moc dlouho, ale na chvíli si odpočinete od velkých titulů. Na Steamu si můžete hru pořídit za necelých 13€.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *