Oddworld: Soulstorm – NOVINKY –

První díl Oddworld: Abe´s Oddysee vyšel už v roce 1997 a i když vývojáři původně plánovali hned pětidílnou sérii, kvůli rozpočtu se druhý díl trochu zdržel. No vlastně trochu víc, Oddworld: Soulstorm vychází na PlayStation 4 a 5 a počítače až dnes.

  • Datum vydání: 6. dubna 2021
  • Vývojář: Oddworld Inhabitatns Inc.
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 a 5

Pokud vám název Oddworld absolutně nic neříká, nevadí. Jde o 2.5D platformer se sympatickým protagonistou Abem v čele.

Abovi se podařilo probudit svobodného ducha ve svých přátelích a dřív než si to uvědomil, rozpoutal revoluci a stal se vůdcem svých lidí, Mudokonů. Abe rozhodně není rozený vůdce a na nic takového nebyl připravený, ale teď už svá rozhodnutí nemůže vzít zpátky a jeho jediným kolem je postarat se o vlastní lidi.

Vývojáři připravili pro hru hned čtyři konce. V 17 levelech je tuna způsobů díky kterým můžete přijít o svoje přátele a podle toho kolik jich do konce hry ztratíte, takový na vás čeká konec. Podle vývojářů je možné neztratit nikoho, ale celkem si přitom máknete. Dohrání hry na 100% může zabrat až 100 hodin.

Zároveň vývojáři doporučují v prvních 15 zachránit alespoň 80% přátel, protože teprve potom se odemknou poslední dva levely.

Jde o platformerovou hru a tak asi nikoho nepřekvapí, že se v ní bude hlavně skákat. Vývojáři přidali i mechaniky pro sbírání předmětu a craftění, aby hra byla zábavnější a rychle neomrzela. Díky tomu si Abe můžete například vyrobit miny, které omráčí stráže.

Oddworld: Soulstorm dnes vychází pro PlayStation, pokud jste vlastníky PS5 nebo předplatiteli PS Plus, hra je pro vás zdarma. Pro počítačové hráče je možné hru zakoupit na Epic Games Store za 1050 kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *