Of Kings And Man – NOVINKY – Dočká se vůbec dobrého ohodnocení?

  • Vývojáři: Donkey Crew
  • Datum vydání: 26. srpna 2016
  • Žánr: Akční, strategické, RPG, MMO, středověk

Of Kings And Man je novinka, která se nám otevřela již nějaká ten pátek dozadu a stále je v early access. Co za tím stojí je velice jednoduché. Z počátku si lidé tuto hru před-objednávali s nadšením, s touhou si zahrát něco, co je odreaguje, co je naučí větším postřehům díky bojovému systému, ale skutek-utek.

Základní trailer, který ukazuje pouhopouhou skořápku, je v pořádku, není nic, co by se dalo vytknout, mapa světa, která nabízí vše od nížin až po zasněžené pahorky, skvělá práce. Potom přijde na řadu gameplay video od tvůrců. Vše vypadá jak z doby, která se ve hrách objeví až za pár let, jste vůdce, který se stará o své poddané, dává jim přesné úkoly, co mají dělat. Společné nájezdy s kamarády na ostatní lidi, nebo se jen tak kochat přírodou a okolím. Jenže to je pouze pohádka.

Na steamu to začalo velmi chvályhodnými recenzemi, že je to dech beroucí podívaná, nic jiného jste doposud vidět nemohli, tato hra má určitě hodně co nabídnout. Dobře, toto platilo možná tak pro první týden hraní. Kdo ví, jestli to také nebyli podstrčení recenzenti od samotných tvůrců. Přeci – reklama je reklama, co si budeme nalhávat. Vše vypadá idylicky, až 200 lidí se utká na bitevním poli, každý má až 8 různých způsobů boje, či obrany. Jenže část kazí komunita a část vývojáři samotní. Komunita totiž občas zabíjí schválně své spolubojovníky, nebo se do boje vůbec nezapojují. Vývojáři to kazí hlavně lhaním. To co ukazovali v gameplay videích totiž není až taková smetánka, jak se zdá. Žádné srdceryvné dojmy ze hry, kdy s králem po vašem boku dobudete hrad. Pouze se připojíte do hry a ihned jste mrtví, nebo ještě ta horší věc, minutu běžíte do bojiště, kde vás stejně do páru sekund zabijí. Nováčci totiž nemají absolutně žádnou šanci, maximálně proti dalším nováčkům, což je ale problém, protože lidí ubývá a na serverech byste napočítali lidi pouze na prstech jedné ruky, občas na dvou.

Tak to je a tak to asi i bude, protože si nemyslím, že by takový „skandál“ dokázali opravit, a pokud ano, bude velmi těžké přesvědčit komunitu, aby si Of Kings And Man zahráli znovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *