Ohlédnutí za MČR 2017

Ohlédnutí za MČR

Bílý Martin nebyl zase tak úplně bílý, jak už tomu je u nás posledních pár let zvykem. Letos sněhovou nadílku opět nepřinesl, sv. Martin přiklusal totiž s plnou náloží virtuální zábavy, a to v podobě Mistrovství České republiky v počítačových hrách. MČR 2017 se koná v Brně, konkrétně v areálu brněnského výstaviště. Obrovský herní zážitek odstartoval 10. listopadu a končí dnešním úderem půlnoci. Pojďme se tedy společně podívat, co nám letošní MČR v počítačových hrách přineslo.

Jak si mnozí z vás dokáží představit, v obrovském areálu výstaviště toho je k vidění opravdu mnoho. Třídenní herní turnaj vás nemusel vyjít přitom draho. Jednorázová základní vstupenka vyšla na 150 korun, třídenní potom stála 350 korun. Pro skalní fanoušky byl vypuštěn do oběhu i limitovaný počet tzv. Premium lístků, které s sebou nesly značné výhody (např. přístup do herní zóny k nejlepším hráčům). Za ty jste si museli samozřejmě připlatit.

Celý komplex nabízí opravdu velké herní vyžití s pestrou škálou herních titulů.  Hlavní světla reflektorů ovšem patřila dvěma gigantům. Někteří z vás už patrně tuší, o které tituly by se mohlo jednat. CS:GO a League of Legends jsou jedny z nejhranějších her současnosti a ve své popularitě neustále rostou. Přibližme si třídenní dění kolem těchto skvělých her, protože právě ony byly hlavními hvězdami programu.

Páteční start do turnaje se nesl v duchu souboje v základních skupinách, kdy se hrálo od ranních hodin až do 19:30. Na sobotním programu byly semifinálové turnaje a napětí se pomalu zvyšovalo. I když oproti minulému ročníku byl rozpočet na odměny hráčům poněkud okrájen, stále se rozdávalo přes čtvrt milionu korun. Ve finálních scénách si mohl ten nejlepší tým odnést odměnu ve výši 60 tisíc korun, kterou si dělil rovným dílem mezi své členy. Sobotní vřava tedy separovala vítěze a poražené.

Vyvrcholení přišlo až v dnešní den, kdy byly na programu finálové zápasy v CS:GO a League of Legends. V dopoledních hodinách, přesněji v 9:30 odstartoval finálový duel v „lolku“ mezi eSubou a týmem eXtatus. Pro některé poněkud překvapivě zvítězila eSuba 2:0, což před počátkem samotného MČR nepředpokládal ani zakladatel týmu, Ladislav Dyntar, jak uvedl v rozhovoru pro playzone.cz.

Ještě zajímavějším oříškem bylo druhé finále, v CS:GO. Utkaly se v něm totiž stejné týmy. Finálové reflektory tedy patřily týmům eSuba a eXtatus. Zápas byl o stupeň výš než předešlý finálový duel. Alespoň co se týče napětí. Pro ty, kteří sledovali, ví, o čem mluvím. Vítězem se stal tým eXtatus a tak dorovnal finálovou tabulku na 1:1.

Herní víkend přinesl určitě zajímavou podívanou. Fanoušci e-sportu si přišli určitě na své. Síly prověřili ti nejlepší z Česko-Slovenské scény a můžeme jen s napětím čekat, kdo bude králem příštího ročníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *