Old World – NOVINKY – Epická tahová strategie příchází!

Pokud jste o hře Old World ještě neslyšeli, tak se připravte, protože už brzo se o ní bude všude mluvit. Jde o tahovou strategii od tvůrce Civilizace 4 Sorena Johnsona, který si založil vlastní studio, aby mohl vytvořit strategii, podle vlastních standardů. Dnes se Old World dostává do Early Accessu a my si teď shrneme, o čem hra je a proč byste se o ní měli zajímat.

  • Datum vydání: 5. května 2020
  • Vývojář: Mohawk Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Old World je na první pohled klasická tahová strategie s hexagonovou mapou, historickými postavami, starověkými civilizacemi a možností vybudovat trochu lepší svět. Jako hráč si zvolíte dynastii, kterou uděláte nezapomenutelnou bud tím, že ji přivede ke slávě nebo utrpení.

Postava, za kterou se hráč rozhodne hrát je klíčová z několika důvodů. Old World si zakládá na detailním pozadí hrané postavy, takže nejen, že musíte vystupovat jako silný vůdce se skvělým plánem pro svoji zemi, ale musíte zvládat i menší rodinné krize, výchovu dědice a ostatních dětí a vedení celé vládnoucí dynastie.

Gameplay je podobný Civilizaci, stavíte farmy a zajišťuje dostatek jídlo pro svůj lid, objevujete nová území, na kterých by se vyjímala nová města, zkoumáte nové technologie, řešíte problémy buď jako diplomat nebo jako válečník a na pozadí toho všeho běhají barbaři a znepříjemňují vám život. A jako zajímavé zpestření hry slouží omezený počet akcí před koncem tahu. Nehledejte žádné tlačítko ukončit tah, jakmile vám dojdou akce, skončí automaticky.

Na papíře vypadá hra úžasně, zasazená do jedné doby, můžete ovládat celou dynastii, a přitom se neustále bojíte, že vám dojdou rozkazy uprostřed tahu. Otázka je jak si hra povede v reálném světě. Old World dnes 5. května vychází na Epic Games Store jako Early Accesu hra, kterou si můžete pořídit za 32,99 € . Datum vydání plné hry, stejně jako její příchod na Steam, není zatím oznámen, ale zatím jde o hru, kterou určitě stojí za to dál sledovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *