One Hour One Life – RECENZE – Oživení survival žánru?

Už jsme viděli spoustu survival her a každá z nich tvrdila, že je jedinečná a má něco originálního. Většina z nich to o sobě tvrdila jenom aby se dobře prodala. One Hour One Life je multiplayerová survival akce. Každý hráč má svoji postavičku a společným úkolem všech je budování civilizace. Má to ale háček, každá postavička žije jenom jednu hodinu.

Datum vydání: 27. února 2018

Vývojář: Jason Rohrer

Platformy: Microsoft Windows, Mac iOS, Linux

One Hour One Life je opravdu hodně netradiční survival. Vlastně nejde ani tak o survival jako spíš o to, stihnout udělat co nejvíc věcí předtím, než vaše postavička příliš zestárne. Na začátku hry jste malé dítě a další hráči vaši rodiče. Jako dítě toho moc neumíte, v podstatě jenom běháte za ostatními a občas si řeknete o jídlo. Každá minuta ve skutečnosti je jeden rok ve hře. Nejste tedy malé dítě nějakou šíleně dlouhou dobu a jak rostete, odemykají se další a další funkce.

Jakmile je vaše postavička dost velká na to, aby přežila bez maminky je čas vydat se vlastní cestou. Crafting systém v téhle hře je obrovský. Momentálně One Hour One Life nabízí asi 10 000 předmětů, které se dají craftit a každý týden by měla přibít nová 100 předmětů. Pokud se vám povede přežít dětství, máte o zábavu postaráno.

Vždycky nejvíc záleží na tom, kde se spawnete. Někdy budete ve vesničce se čtyřmi obyvateli a přežít v takových podmínkách není úplně nejlehčí, protože všichni neustále hledáte potravu. Jindy se spawnete do většího modernějšího městečka a spolu s jeho obyvateli můžete zkoumat nové technologie a objevovat věci z technologického stromu. Autor hry Jason Rohrer dokonce tvrdí, že pokud nějaká civilizace dojde na konec technologické stromu, okamžitě do hry přidá nové věci, aby hráči mohli pokračovat v objevování.

One Hour One Life je skvělá survival hra, která má všechno, co byste si jako fanoušek tohoto žánru mohli přát. Alespoň co se funkčnosti týče. Osobně mám velký problém s grafickým zpracováním. Většinou se mi líbí kreslené hry s vtipnými postavičkami, ale na styl One Hour One Life si prostě nemůžu zvyknout, asi záleží na vkusu. Nakonec zbývá jen dodat, že si hru můžete pořídit přímo na stránkách vývojáře za 20$ a samozřejmě dejte vědět, jestli vás hra zaujala.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *