One Military Camp – Ultimátní fantazie výcvikového seržanta!

One Military Camp je manažerská strategie, která splňuje všechna políčka na seznamu toho, co dělá hru tycoonem. Grafikou i číslem v názvu by mohla vést k domněnce, že patří do série Two Points, ale je to zřejmě jenom náhoda. Každopádně, jestli jste někdy snili o budování vlastního vojenského výcvikového střediska, tady se vám nabízí možnost.

  • Datum vydání: 2. března 2023
  • Vývojář: Abylight Barcelona
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Podobnost s druhou sérií stranou, One Military Camp je barevná hra se spoustou zábavných 3D animací a celkem dobrou zápletkou. Ta vás sice nutí sbírat penízky a cvičit kadety tak, aby dosáhli nejlepšího možného bodového ohodnocení, ale všechno to má svůj cíl.

Totiž, bláznivý maniak s potřebou něco si kompenzovat obsadil celý svět, až na jedno jediné místečko. Na zelený plácek s pískovými cestičkami a drátěným plotkem kolem. Na staré výcvikové základně, na který záleží osud celého lidstva. Nebo to tak alespoň hra prezentuje.

Víc než na záchranu všeho a všech se soustředíte na vlastní tábor. Základní chatky a kantýna vydrží jenom chvíli a uspokojí pár prvních rekrutů. Tady se ale nehraje na malá čísla a je potřeba rozšiřovat. S dalšími lidmi, které zapojíte do své operace se zvedá i povědomí nepřátel o vašem táboře a než se nadějete řešíte hlídky a zabezpečení a nakupujete špionážní drony s najatými špehy.

A s první vycvičenou jednotkou přijde jenom další práce. Nikoho nezajímá, že jste papírově něco dokázali. Musíte to umět zužitkovat. Takže nabalíte baťůžky, přidáte sváču a mapu a pošlete první vojáky do akce. Mise mají většinou jasné zadání a víte, co za ně dostanete. Někdy je to odměna v podobě dolarů, jindy hrdina, který dál vylepšuje váš tábor a dává jednotkám lepší staty.

One Military Camp má kromě kampaně i sandbox mod, kde můžete dotáhnout k dokonalosti nudnou rutinu dlouhého a náročného výcviku. Nechat celou jednotu vycídit kartáčky každý lesklý povrch a ještě jim za to přidat pochod a prostě žít svou ultimátní fantazii výcvikového seržanta pod vlastní vlajkou i s originální hymnou.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *