Ori and the Will of the Wisps – NOVINKY – Co je Ori?

Ori and the Will of the Wisps, tak zní celý název druhého pokračování Ori, roztomilé metroidvania platformeru, který si podobně jako Hollow Knight získal fanoušky plynulým gameplayem a sympatickými postavičkami. Datum vydání hry se sice trochu posunulo, ale na hru dotaženou k dokonalosti se vždycky vyplatí počkat.

  • Plánované datum vydání: 11. březen 2020
  • Vývojář: Moon Studios GmbH
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One

Zatím toho moc nevíme o příběhu, ale možná je to dobře. Kdo by si chtěl vyspoilovat zápletku ještě před hraním? Studio Moon oznámilo, že ve druhém dílu se hráči musí vydat za hranice lesa Nibel, aby se dozvěděli něco o Oriho osudu.

Druhý díl tohoto neuvěřitelně barevného platformeru vrátí hráče zpátky do pohádkového světa hned s několika vylepšeními. Do hry například funkce autosave, která nahradí checkpointy z prvního dílu. Strom schopností nahradí systém založený na jednotlivých slotech, čímž hra nabídne možnost více si přizpůsobit dané ability vlastnímu stylu hraní.

Rychlost s jako se Ori pohybuje byla lehce upravena a celá hra je teď plynule a opravdu dobře se na ni dívá. Stejné péče se dočkal soubojový systém, útoky i vyhýbání se nepřátelským útokům působí přirozeným dojmem.

Zatímco první díl byl docela přímočarý v příběhu i ovládání, druhý díl nám představí několik NPC postav, které budou potřebovat pomoc. Takže se dočkáme plnohodnotných vedlejšáků s krátkým příběhem, a dokonce i odměnou.

Vývojáři přinesli dobrou zprávu i pro hráče, kteří se v prvním díle někde zaseknuli a buď hru rovnou odinstalovali nebo věnovali několik hodin překonání jediné pasáže. Ve druhém díle nemusíte ztrácet čas v obtížných lokacích, prostě půjdete prozkoumávat jinou oblast a později se vrátíte do předchozí lokace s novými schopnostmi.

Značka Ori je vlastněná společností Microsoft, takže asi nikoho nepřekvapí, že Ori and the Will of the Wisps vyjde na Windows 10 a Xbox One. Hráči mají možnost pořídit si samostatnou kopii hry nebo získat hru prostřednictvím Xbox Game Passu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *