Orisa – NOVINKY – Nová postava do Overwatche

Několik týdnů nás vývojáři z Blizzardu trápili a napínali kusými informacemi o tom, že by se mohla ve hře objevit nová postava, ačkoliv se mnoho lidí domnívalo, že do hry se dostane přímo její stvořitelka Efi Oladele. A sotva vyšel trailer o jejím původu, už se objevila na PTR  (Public Test Realm) serveru a zatím vypadá opravdu zajímavě, a to nejen vzhledem, ale i schopnostmi. Nicméně nutno říct, že nepřináší nic moc nového, prakticky v sobě akorát kombinuje schopnosti od jiných hrdinů, kteří již ve hře jsou.

Její příběh začíná v Numbani, kde byla vytvořena nová řada defenzivních robotů OR15 (po vzoru OR14 v průběhu Omnic Crisis), aby se mohli lépe bránit před útoky již dříve zmíněného Doomfista, bohužel když Doomfist zaútočil, roboti neměli proti němu žádnou šanci, a tak jejich éra prozatím skončila. Na velmi mladou techničku Efi Oladele však tato série udělala velký dojem a tak se rozhodla jeden z vyřazených kusů opravit a znovu přivést k životu – a nejen to. Dostane totiž krom mnohých vylepšení také srdce, jméno a poslání – chránit.

Podle toho se odvíjí i její vzhled, schopnosti a i zařazení. Orisa je tedy novým tankem a má posloužit jako takový střed celého týmu a bránit své spoluhráče svou bariérou. Dokáže útočit z velké dálky, zvýšit si svou vlastní obranu, zpomalit i přesunout protihráče, nebo zajistit několika spoluhráčům vyšší útok.

Jejím základním útokem je Fusion Driver – automatický kulomet s poměrně vysokým poškozením i přesností a velkým zásobníkem, nicméně střelba z něj zpomaluje Orsinin pohyb. Další schopností je Fortify sloužící k tomu, aby Orisa v bitvě ještě chvíli vydržela (za pomoci redukce poškození a odolnosti proti crowd control schopnostem). Jejím sekundárním útokem je Halt!, při němž Orisa vystřelí gravitační výboj, který nejen zpomaluje nepřátele, ale je možno ho také odpálit (nebo se nárazem sám odpálí) a tím spolu se zpomalením ještě přitáhne všechny nepřátele v blízkém okolí do centra výbuchu (to sice samo o sobě nezpůsobí žádné poškození, ale připraví skvělou příležitost pro spoluhráče, kteří mohou nyní jednoduše eliminovat větší množství nepřátel najednou. Dále Orisa disponuje ochrannou bariérou, která klasicky působí jako obrana proti nepřátelskému poškození, podobně jako Reinhardt, nicméně Orisina má oproti němu jednu velkou výhodu – Protective Barrier totiž lze umístit kamkoliv v dohledu Orisy a ona tak mezitím může dále útočit a nemusí být nezbytně poblíž svých spoluhráčů, aby jim zachránila život. Její ultimátní schopností je Supercharger, která je umístěna na zem a všem jejím spoluhráčům v dohledu zvyšuje udělené poškození.

Otázkou je, zda tato postava opravdu opustí PTR server ve stavu, v kterém je ale momentálně poskytuje vysokou konkurenci spoustě dalších tanků, které máme na výběr. Tak uvidíme, kam se nakonec ještě dostane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *