Osiris: New Dawn – NOVINKY – Lepší verze No Man’s Sky

Stále truchlíte nad tím, jaké zklamání přineslo většině herní komunity velmi očekávané No Man’s Sky? No pokud jste ještě nepohřbili veškeré naděje na to, že se někdy objeví něco alespoň trošičku podobného tomu, co nám původně vývojáři No Man’s Sky slibovali, tak pro vás možná máme dobrou zprávu. Možná je touto hrou totiž právě Osiris: New Dawn, i když jsou mezi těmito hrami některé velmi jasné rozdíly.

Tato hra se teprve před necelým měsícem objevila na Steamu v předběžném přístupu, ale mimo jiné díky jejímu prozatímnímu velkému úspěchu ji v průběhu příštího roku uvidíme i na nejnovějších konzolích – PlayStation 4 a Xbox One. Na samotném webu této hry je napsáno, že se jedná o  sci-fi survival horror RPG s otevřeným světem, takže by hra měla zaujmout opravdu velkou škálu fanoušků s různými preferencemi.

Nutno říci, že v této hře se nepohybujete po celém vesmíru, ale začínáte na jedné planetě a postupně byste nejspíše měli prozkoumat celý tento sluneční systém, ale právě proto srovnání s No Man’s Sky není z pohledu vaší úlohy a vašeho cíle příliš přesný, přesto se k tomu mnozí hráči i kritici uchylují. Důvody pro toto srovnání jsou však zřejmé – a jakmile uvidíte pár obrázků ze hry, možná se k takovému srovnání uchýlíte také – hra totiž připomíná No Man’s Sky především svým grafickým zpracováním, zejména pak použitím jasných a teplých barev. Osiris také nabízí již od začátku multiplayer, kde můžete spolupracovat s ostatními v průzkumu planety a hlavně v obraně před četnými agresivními tvory, kteří se zde v dost hojném počtu nacházejí – hra totiž nese „nálepku“ kategorie survival z dobrého důvodu. Stejně tak pokud se třeba některému z nepřátel podaří vám propíchnout skafandr, bez kterého na povrchu této dosti nehostinné planety nepřežijete, musíte si ho co nejrychleji vyspravit lepicí páskou.

Jak již však bylo řečeno, hra se nachází ještě v brzkém stádiu vývoje, takže se může ještě mnohé změnit, ale je rozhodně více než jasné, že má opravdu velký potenciál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *