Overcooked! 2 – RECENZE – Kuchyně plná chaosu!

Overcooked 2 je pokračování úspěšného, trochu bláznivého kuchařského simulátoru. Teoreticky zní tahle hra úžasně, protože utužuje vztahy mezi sourozenci, partnery a kamarády, učí vás spolupráci, překonávání problémů… Realita je trochu jiná a k získání perfektního skóre půjdete přes mrtvoly. I kdyby mělo jít o mrtvolu vašeho spoluhráče. A možná právě tlak na hráče je ten správný recept na úspěch.

Datum vydání: 7. srpna 2018

Vývojář: Ghost Town Games Ltd., Team17 Digital Ltd.

Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Druhý díl Overcooked je hodně podobný tomu prvnímu. Čekají vás stejně zmatené levely a ještě zmatenější kuchaři, kteří se snaží vyhnout všem překážkám a připravit hostům neobyčejné jídlo. Na rozdíl od prvního dílu tvůrci přidali jednoduchý příběh, vaším úkolem je zachránit cibulové království před útokem toastů.

Mohlo by se zdát, že Overcooked je oddechová hra, u které prostě vypnete, uvaříte pár pokrmů a shrábnete hvězdičky, ale tak to není. Prvních pár levelů je super. Hráči se pomalu seznamují s mechanikami. Učí se, jak krájet, vařit, smažit, umývat nádobí a u toho se vyhýbat všem překážkám. Protože v Overcooked nevaříte v normální kuchyni, dostanete se do dolů, na horkovzdušný balón nebo do kouzelnické školy, a to jenom proto, aby byla hra těžší.

Složitější levely vyžadují soustředění a skvěle sehraný tým. Časem se hráči dostanou do levelů, ve kterých spolu musí mluvit a plánovat dopředu. A přiznejme si to, ne každému tohle jde. Zvlášť když na obrazovce pomalu dochází čas a spoluhráč vám řve do ucha, že potřebuje ty rajčata.

Postupem hrou si hráči odemykají nové hratelné charaktery, mezi kterými nechybí ani chobotnice. A když nasbíráte dostatek bodů ve vybraných levelech, zpřístupní se secret level s krycím názvem Kevin. Tyhle levely jsou sice mnohem zajímavější než ty obyčejné, ale jsou o dost složitější a dokončit je se všemi hvězdičkami není jenom tak.

Overcooked 2 je hra dostupná pro všechny platformy, a i když se ovládání na jednotlivých platformách může hodně lišit, tvůrci si s tímhle úkolem dobře poradili. Hra běží plynule a až na menší bugy jsem nenašla žádný opravdový problém.

Overcooked 2 je skvělá, zábavná hra, pro víc hráčů. Musíte se soustředit na několik věcí najednou a pokud si dobře nerozdělíte role, čeká vás katastrofa. Nicméně musím uznat, že je to opravdu skvělá hra. Moje reakce nejsou nejrychlejší a kooperace se mnou většinou nedopadají dobře, ale tady to celkem ušlo. Jakmile se naučíte základní mechaniky a dáváte dobrý pozor kam pokládáte jednotlivé ingredience, dá se to zvládnout. Za mě si Overcooked 2 rozhodně zaslouží palec nahoru.

Hodnocení 8/10    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.