Overcrowd: A Commute Em Up – NOVINKY – Metro management!

Spravovat nemocnici, zoologickou zahradu, město nebo dokonce celou planetu už přestává být výzva. Hra Overcrowd: A Commute ‚Em Up přináší management něčeho mnohem horšího, Londýnského metra plného naštvaných a rozespalých lidí, kteří se potřebují dostat do práce a zase zpátky. A postavit nástupiště, přidat prodejny lístků a zařídit, aby soupravy metra přijely a odjely včas k jejich spokojenosti nestačí.

  • Datum vydání: 6. června 2019
  • Vývojář: SquarePlay Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Úkolem hráče v Overcrowd je postavit funkční zastávku metra. Každá mapa je trochu jiná a má svoje specifika se kterými se musí hráč nějak vypořádat, ale hra mu nedává žádné limity. Tedy kromě peněz. Proto chcete co nejlevněji postavit základ stanice, zprovoznit ji a později ji vylepšovat z peněz cestujících. Jenomže ve chvíli, kdy pustíte cestující k zastávce, se objeví nové problémy, například nepořádek na stanici nebo prodej jízdenek, což vede k nespokojeným cestujícím a díře v rozpočtu.

Overcrowd je silně návyková hra. Nejdřív to vypadá jako nevinná zábava, natáhnete koleje pro soupravy metra, postavíte kolem ostrůvky pro lidi a přihodíte pár laviček a automatů na lístky. Než se stihnete rozhlédnout, cestující si stěžují, protože neví, na které nástupiště mají jít nebo se jim nelíbí přeplněné koše a vy prostě nemáte zaměstnance, kteří by se o všechno postarali. A nemůžete hru jenom tak vypnout, tohle se prostě musí nějak vyřešit.

Naštěstí hra dává dostatek nápověd. Kromě záložky s úkoly jako postavit nástupiště nebo turnikety, má hra dostatek vysvětlivek. Ty říkají, k čemu slouží generátory, jak zavolat vlak do stanice nebo jak se zbavit odpadků, na které si pořád všichni stěžují. Během prvních pár levelů se hráč naučí všechno potřebné a aspoň na chvíli bude mít pocit, že má všechno pod kontrolou. Nové problémy si ale vždycky najdou cestu do vaší hry, takže si prakticky nikdy nemůžete udělat kávu a hodit nohy stůl.

Overcrowd je klidná hra, ale určitě si u ní neodpočinete. Není největší, ale na malých mapách čekají hory problémů, se kterými se hráč musí vypořádat. Grafické zpracování hry je prostě kouzelné a ať už si zapnete kampaň nebo sandbox nebudete litovat peněz, které jste za hru dali (13.99€ na Steamu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *