Overwatch beta již 27.10.2015

overwatch___hanzo_wallpaper_by_mikoyanx-d8u81l6

Beta verze hry Overwatch mezi nás zavítá již 27.10.2015, kdy bude spuštěna pro USA a Evropa by měla následovat hned poté. Jen můžeme doufat, že nebude stejný rozdíl jako u Heroes of the Storm, kde rozdíl mezi USA a Evropou byl skoro měsíc.  Hra bude zatím ve fázi closed bety, kdy budou moct hrát jen hráči pozvaní blizzardem, avšak mělo by zde být i pár víkendů, kdy se dostane i na ty nepozvané.

V Evropě byla hra dostupná veřejnosti jen na Německém Gamescomu a na Road to Blizzcon Europe. které se konalo v Pražské O2 Aréně. Zde byly přichystané 2 herní stage, na kterých byly jak PC pro hraní, tak i PC kde mohli návštěvníci po odehrání dvou 10min dlouhých her napsat co se jim a hře líbilo a co ne.

Při příchodu na stage Vás u čekání, které bylo například i 1 hodinu, naštěstí zabavily probíhající zápasy, nebo modely postav Tracera a Winsiona, kteří na svých podstavcích byli doslova obdivovány.

Z mého pohledu jsem byl hrou přímo uchvácen. Hra není nijak utahaná a od začátku vybízí k akci. Zároveň zahrnuje větší komunikaci v týmu díky přiřazeným rolím(tank, support, offensive, deffensive). Co se hry na samotném RtB týče, tak k vidění byla prakticky jen samotná hra, jelikož po usednutí k PC stačilo jen zadat přezdívku, vybrat hrdinu a hra mohla začít. Při výběru hra sama upozorní na chybějící role v týmu, který je složen ze 6 lidí a je jen na vás zda dané role obsadíte. Během celého hraní byla dána možnost kdykoliv změnit hrdinu a tím pádem toho za 20min vyzkoušet co nejvíce.

Každý hrdina má ve hře své speciální vybavení(kdy podle potřeby měníte munici, hroty šípů, atd….), nebo schopnosti + schopnost ultimátní, která se nabíjí v průběhu boje prostřednictví zasáhnutí nepřátel.

Zatím bylo představeno 18 hrdinů, 2 herní mody a 6 map(3 pro Playload a 3 pro Point Capture).

Hrdinové se dělí do následujících rolí:

  • Tank  – hrdinové mají velmi vysokou odolnost, s brnění, které zmírňuje 50% příchozího poškození
  • Support – může léčit a buffovat / debuffovat přátelské hrdiny.
  • Defense –  dobrý na bránění cílů a vytváření kritických míst pro nepřátele.
  • Offense –  má vysokou mobilitu a poškození. Je dobrý v obtěžování nepřátel a ničení cílů.

K dispozici jsou zatím 2 tipy herních módů a to:

Playload: Cílem útočícího týmu je přesunutí nákladu, zatímco druhý tým musí zastavit postup nepřátel, než vyprší čas.

Point Capture: Týmy bojují o kontrolu nad mapou, jeden tým brání druhý útočí. Cílem útočníků, je obsadit dané body, zatímco obránci se snaží body chránit, než vyprší čas.

Overwatch2_0

Po odchodu ze stage, vám bylo nabídnuto napsat svůj názor přímo na místě a jako odměnu za hraní jste dostali náramek s logem Overwatch a textem #RtB2015.

Minulý čtvrtek hru na svých kanálech předvedli Ellohime a Haylinic. Stream trval 2 hodiny a jen nám dokázal, že je na co se těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *