Overwatch Doomfist – NOVINKY – Očekávaně neočekávaný hrdina

Co si budeme povídat asi každý kdo hraje už tak půl roku Overwatch se aspoň jednou sám sebe a nebo někoho musel zeptat na otázku: „Tak co, když už vyjde Doomfist ?“. Nejdříve to vypadalo, že se ho dočkáme před létem, ale Jeff Kaplan a celý Blizzard tým, který pracuje na hře Overwatch nás překvapil jinou hrdinkou a to Orisou. No a zničeho nic, minulý týden ve čtvrtek 6.7. nás překvapil dopadem z velké výšky sám Doomfist na serverech PTR (Public test region).

Schopnosti srovnatelné s božskou silou

Na začátek by bylo dobré představit Doomfistovo schopnosti. Hrdina který je označen obtížností tří hvězdiček není tedy pro žádné začátečníky. Jeho pasivní schopností je „The Best Defense“. Ta vytváří dočasný štít, když udělíte poškození Doomfistovo rukavicí. Dále tu máme jeho primární zbraň „Hand Canone“ tedy vzdušná brokovnice na krátkou vzdálenost. Sama se nabíjí a je na čtyři náboje. Schopnost „Rising Uppercut“ nadzvedne protivníka do vzduchu. Tuto schopnost je dobré kombinovat s „Rocket Punch“ tedy nabití Doomfistovo rukavice a odpálení protivníka zpět. Tato schopnost uděluje bonusové poškození pokud nepřítel narazí do zdi. Další jeho schopností je „Seismic Slam“. Pomocí skokem vpřed odkopne nepřátelé a udělí jim menší poškození. No a nakonec jeho „ultimátní schopnost“ pod jménem „Meteor Strike“. Pomocí této „ultimátky“ vyskočíte do vzduchu a na vámi určené místo můžete dopadnout a udělit poškození.

Příběh vůdce, žoldnéře a člena rady

Doomfistovo pravé jméno je Akende Ogundi. Narodil se do respektované nigerijské rodiny, jakožto dědic společnosti na výrobu protetických technologií. Akende nebo-li později Doomfist pomohl díky své vysoké inteligenci a charismatu rozšířit podnikání své rodiny a připravit ji na budoucnost. Zároveň však svůj volný čas věnoval své lásce a tím bylo bojové umění. Naučil se mnoha afrických bojových umění včetně Gidigo a Dambe. Zúčastnil se i mnoha soutěží a zápasů po celém kontinentě.

V důsledku omnické krize přišel Ogundi o svou pravou ruku. Jeho rodinná společnost, mu umožnila zotavit se pomocí kybernetických protetik. Tyto vylepšení však Doomfistovi znemožnili účastnit se všech zápasů. Snažil se tedy věnovat svému podnikání se stejnou horlivostí, se kterou se vrhal do boje. Ale bohužel ho to neuspokojovalo.

Příležitost Ogundovo naplnění mu přinesl až Akinjide Adeyemi, který byl také znám jako (druhý) Doomfist z Numbani. Nabídl mu příležitost bojovat jako žoldák a přivedl ho také do organizace Talon. Díky jiným ambicím, které tento učitel a učeň měli, vše vyvrcholilo v zabití Akinjida Ogundou. Takto i Ogundi přebral jméno Doomfist.

Jeho příběh jsem vám zde popsal jen velice stručně a přidal ho také kvůli tomu, že je velice zajímavý. Po delší době máme mezi hrdiny přidaného nějakého toho „záporáka“. Bohužel je Doomfist jako hratelná postava pouze stále na PTR a hned druhý den co vyšel mu byl přidělen první „nerf“. Avšak je dobré sledovat jeho vývoj. Já sám už ho mám teď jako oblíbenou postavu. A přemýšlím o jeho stálém hraní. Pravděpodobně by měl vyjít před příchodem nebo příchodem dalšího „eventu“, který by měl být opět v tématu Olympijských her. O tom to „eventu“ vás budeme včas informovat.

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *