Overwatch – RECENZE – Blizzard znovu boduje

  • Datum vydání: 24. května 2016
  • Vývojář: Blizzard Entertainment
  • Platformy: PlayStation 4 / Xbox One / Microsoft Windows
  • Žánr: FPS, multi – player

overwatchddd

Je to přesně měsíc, kdy se nedočkavým lidem konečně rozsvítily oči. Důvod je samozřejmě jasný. Blizzard totiž vydal jednu z velmi očekávaných her prvního pololetí roku 2016. Ano, je zde řeč o hře Overwatch, která za neskutečně krátkou chvíli sklidila veliké ovace. Bohužel jsou zde hackeři, kteří nedali a nedají blizzardu pokoj.

Problém ale není pouze v hackerech, kteří prolomili kódování hry a tím vytvořili hacky, jako jsou wall hack, nekonečné létání, střílení bez zpětného rázu, střílení bez nabíjení atd. Je zde řeč o věcech, které oficiálně do hry nepatří a kazí hru všem ostatním hráčům. Jak jsem již ale zmínil, problém není pouze v hackerech, ale i v uživatelích této hry. Ti, aby se stali lepšími nad ostatními hráči, si dokonce tyto hacky kupují, a ne za malé peníze. Jeden hack ze začátku vyšplhal až na tříčtvrteční cenu hry, potom cena samozřejmě klesala a neustále klesá. Kdyby totiž tito uživatelé nekupovali hacky, nebylo by zde tolik hackerů, kteří by se hru snažili zničit. Kvůli těmto problémům také odešlo hodně uživatelů. Blizzard ale doufá, že po napravení se tito uživatelé vrátí zpátky. Je to tedy boj mezi Blizzardem a hackery.

overwatchdddd

Ve hře jste rozděleni do dvou týmů, ale překvapivě to není jako u ostatních her, kde hrajete 5 proti 5, zde se hraje 6 na 6 hráčů. Jsou zde hrdinové, kteří jsou na dálku, na blízko, tanci, assassini, ale také supporti, kteří se mohou přeměnit taktéž na nehorázné zabijáky. Výhoda je ta, že přímo ve hře si můžete měnit, za koho zrovna budete hrát. Změnit se lze ale až po úmrtí. Úkolem je například obsazovat body od protihráčů, tlačit a pochodovat s lokomotivou a samozřejmě zabíjet nepřátele.

overwatchd

Blizzard také přislíbil, že do hry, kterou si každý musel koupit, nebudou přidávat mikro transakce na věci, které by zlepšovaly daného uživatele. Za mikro transakce se budou moci dokupovat pouze kosmetické úpravy postav.  

+ Lepší než podobná hra Battleborn, rychlý střet v boji, možnost měnit hrdiny

– Inspirace z jiných her, občas nepřehledné v boji

Hodnocení: 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *