Oxygen 400 – HARDWARE – Novinka od Genesis

Společnost Genesis představila nová herní sluchátka, která zaujmou na první pohled. Jedná se o špuntová sluchátka s klasickým velkým drátovým mikrofonem. 

Sluchátka s označením Oxygen 400 kombinují dva zcela odlišné světy a z designového hlediska se jim to rozhodně daří. Moderní vzhled doplňují silikonové vzpěry, dvoustupňový špunt a to celé v červeno černé barevné kombinaci. Oxygen 400 se snaží propojit svět velkých herních sluchátek a svět minimalistických špuntů. Hlavním faktorem bylo přenesení funkcí velkých herních sluchátek do několika centimetrů čtverečních. 

Klasická sluchátka nesmí postrádat kvalitní mikrofon a to v tomto případě vyřešili v Genesis jednoduše. Špuntová sluchátka jsou vybaveny běžným schovaným mikrofonem a druhý klasický velký mikrofon je odjímatelný. Větší mikrofon si ale musí zachovat velmi nízkou hmotnost, protože jediné co ho drží je samotný špunt a silikonová vzpěra. 

Co se týče techničtějších parametrů, tak sluchátka jsou vybaveny klasickými tlačítky na kabelu, délka kabelu je 120 cm, impedance 16 Ohm a rozsah 20 – 20 000 Hz. Sluchátka připojíte pomocí klasického mini jacku a hladina akustického tlaku dosahuje 92 dB. Průměr reproduktoru je 10 mm. 

Jediným problémem je pravděpodobně cenovka. Ta je sice na pouhých 394 Kč, ale na druhou stranu nás to znepokojuje a sluchátka máme ve výsledku problém označit slovem herní. Nabízí se tak srovnání s jinými špuntovými sluchátky jako jsou například Hammerheady od společnosti Razer. Problémem je, že hodnotově jsou sluchátka skoro totožná a rovnání se tak stává velmi obtížným. I sluchátka s naprosto stejnými parametry mohou hrát naprosto odlišně. Ve výsledku tak bude záležet na preferenci samotného hráče nebo na tom, zdali bude hráč preferovat klasický velký mikrofon. Nicméně si troufáme tvrdit, že díky nízké cenovce budou sluchátka velkým lákadlem k vyzkoušení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *