Paragon – NOVINKY

20. 04. 2016 Filip Starý
2 237 zhlédnutí

Koncem března letošního roku nám bylo umožněno vstoupit do předběžné verze hry Paragon.

Hru vyvíjí studio Epic Games, které můžeme znát například díky sérii Gears of War nebo Unreal Tournament. A jsou to zároveň tituly, s kterými Paragon souvisí.

Finální verze hry by měla vyjít do poloviny roku, ale Paragon je již hodně zajímavý teď. Titul bychom mohli jednoduše označit jako MOBA hru, ale jak můžeme v případě Paragonu vidět, jedná se o dost široký pojem. Z hlediska herního prostředí se jedná o klasickou formu MOBA mapy. Tedy tři hlavní cesty, které na každé straně končí základnou jednoho z týmů. Tento druh mapy můžeme znát například z League of Legends nebo Dota 2. Mimo jiné se jedná o perfektně graficky zpracované prostředí, což půjde znát na základních požadavcích pro chod hry, jak si ukážeme v dalších odstavcích.

paragon-gameplay

Paragon je jiný ve způsobu hraní. Nejedná se totiž o zafixovaný pohled z vrchu, ale o standartní FPS. A tady přichází již zmíněná souvislost s Unreal Tournament a Gears of War. Hráč si vybere hrdinu, s kterým se bude snažit zničit nepřítele. To vše ve FPS módu a se standartními MOBA pravidly. Pokud bychom to chtěli k něčemu přirovnat, tak v Paragonu můžeme nalézt určité principy z hry Overwatch nebo Smite.

2974308-trailer_paragon_grux_20151203

Jak již bylo z části řečeno, z vizuální stránky je hra skvěle zpracovaná. Abyste si jí mohli zahrát s průměrem 80 FPS, budete například potřebovat grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 980 s průměrnou cenou přes 10 000 Kč.

Cena hry se momentálně pohybuje okolo 20 eur za nejnižší možný balíček, nejdražší stojí téměř 100 eur. Vzhledem k ceně samozřejmě nečekejte ve hře žádné omezování v podobě odemykání hrdinů apod., jak je tomu v ostatních MOBA hrách.

Paragon je titul, jehož vývoj se rozhodně vyplatí sledovat a trpělivě vyčkávat na příchod plné verze. Z dosavadních zkušeností je již jasné, že to bude stát za to!Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0