Past Cure – RECENZE – Když snaha nestačí!

27. 03. 2018 Nikola Štěrbová
960 zhlédnutí

Nestává se moc často, že by mě zaujala hra, která je v podstatě interaktivní film. Upřímně mám radši hry s opravdovým gameplayem a filmy si nechávám na televizi. Nicméně Past Cure mě zaujala příběhem, který se alespoň v trailerech zdál originální. Realita byla jiná. Navíc hra často nedává smysl, v jedné chvíli se snažíte vypořádat s nepřáteli a najednou se odnikud vynoří puzzle.

Datum vydání: 23. února 2018

Vývojář: Phantom 8 Studio

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Past Cure začíná opravdu zajímavě. Hlavní protagonista Ian je opravdu zvláštní postava se spoustou problémů. Jako charakter je Ian napsán skvěle, bohužel nic z toho hráči nevidí ani neslyší. Voice acting nestojí za nic a Ian, zdá se, má všechno na háku. Hráči se můžou těšit na hromadu nočních můr a jak postupují hrou, vyvstávají nové otázky, které by je měli držet u hry. Problém je, že hra je poměrně krátká (asi 6 hodin) a vývojáři za tu dobu nestihli na většinu z nich odpovědět. Celkový zážitek tak není nic moc.

Samotný průchod hrou taky není žádná pohádka. V úvodní části hry se Ian snaží dostat z jedné ze svých nočních můr. V jednu chvíli utíkáte, v další střílíte nepřátele a najednou se objeví puzzle. Kdokoliv designoval tenhle level si asi nemohl vybrat kterou z výše zmíněných části do hry dát, a tak je tam pro jistotu dal všechny. Hráč tak běhá sem a tam, dělá všechno, co po něm hra chce a nakonec zjistí, že nic z toho nedává smysl.

S nepřáteli se v Past Cure dá vypořádat celkem snadno. Ian postupně nachází a zase ztrácí čtyři zbraně. Pokud zrovna jednu ze zbraní máte, jste v pohodě, nepřátele spolehlivě odrovná jeden zásah přes celou mapu. Jedna z mála zajímavých mechanik v Past Cure jsou Ianovi schopnosti. Občas může opustit svoje tělo nebo zpomalit čas. Tyhle schopnosti jsou super a přidávají do hry něco navíc, ale hráč se k nim dostane tak málo, že to nakonec vypadá tak jakoby tam ani nebyli.

Past Cure je hra se skvělým nápadem, které studio bohužel nedotáhlo do konce. Po grafické stránce není nic, co by se jí dalo vytknout a kdyby se trochu natáhl příběh, stála by za to. To, co táhne hru ke dnu je příšerný level design a super schopnosti, které používáte jenom v tutoriálu. Upřímně doufám, že vývojáři na hře ještě zapracují a dají hráčům to, co si zaplatili.

Hodnocení 5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0