Path of Exile – RECENZE – Tahle hra je víc Diablo než Diablo

Path of Exile je akční RPG diablovka. Skupinka hráčů se rozhodla vytvořit vlastní hru, která by vyhovovala jejich požadavkům. Na vlastní náklady vytvořili online hru, přístupnou zdarma a všem. Vzniklo tak nezávislé herní studio Grinding Gear Games.

Vývojář: Grinding Gear Games

Datum vydání: 23. října 2013

Platformy: Microsoft Windows, Xbox One

Hráč si po zapnutí hry vybere jednu ze šesti hratelných postav. Ty jsou rozdělené podle schopností, jako je síla, obratnost a inteligence. Můžete tak hrát například za čarodějnici, bojovníka nebo rangera. Potom už si hráč schopnosti jenom vylepšuje buď gemy, které dostane za splněné úkoly nebo je někde najdete. Druhá možnost je vylepšení pasivních schopností na talentovém stromě. S pasivními talenty se dá hodně dobře experimentovat, ale pokud to přeženete, asi hru nikdy nedohrajete.

Příběh v téhle hře je na vedlejší koleji. Snad všichni hru přirovnávají k Diablu, ale nejde jenom o nějakou kopii slavnější hry. Path of Exile je dostatečně propracovaná s unikátními lokacemi a širokou škálou nepřátel. Hra je rozdělená na akty. První z nich je trochu pomalejší a nechá hráče si v klidu všechno osahat.

Zajímavým prvkem ve hře je obchodování a vylepšování zbraní. Ve hře nejsou žádné peníze, jede se na starý a dobrý výměnný obchod. Předměty, které nepotřebujete, prostě vyměníte za gemy nebo něco co se vám hodí. Předměty se dají vylepšovat. Stačí vzít gem správné barvy a přetáhnout ho do volného slotu na zbrani. Je to další způsob jak si vytvořit jedinečnou výbavu.

Hra je úplně zadarmo. Je na Steamu jako free to play, stačí jenom stáhnout a nainstalovat. Hra je fér ke svým hráčům, platí jenom ten, kdo chce autorům poděkovat za jejich práci. A jak sami autoři několikrát prohlásili, nikdy nebude pay 2 win. Path of Exile dokáže zabavit na slušnou řádku hodin, zvlášť pokud nehrajete sami. Příběh si asi nikoho nezíská, jde jenom o úkoly typu zabij, najdi a přines. Hra je dost zajímavá sama o sobě. Ať už jste fanonušek Diabla nebo ne, pravděpodobně se vám stejně zalíbí.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.