Pathologic 2 – NOVINKY – Jak zastavit smrtící chorobu?

Patrně již příští rok vyjde “pokračování” úspěšného titulu Pathologic, ale abychom to neměli tak jednoduché, vývojáři z Ice-Pick Lodge nám v tom udělali trochu zmatek, a proto musíme vše uvést na pravou míru.

První Pathologic vyšel již v roce 2005 a zaznamenal velký úspěch. Psychologický horor, epidemie, skvělé navození atmosféry. Dalším krokem byl částečný upgrade a vydání Pathological Classic HD v roce 2015. Ani to ale ruskému studiu nestačilo. Začalo se pracovat na kompletním remaku. Pojmenovat hru Pathologic Remake by ale bylo šílenstvím a tak studio nakonec vymyslelo název Pathologic 2. To samozřejmě evokuje zcela novou hru ale opak je pravdou, stále se jedná o remake prvního dílu. S lepší grafikou, lepší hratelností a o krok dál.

Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – o čem “nový” Pathologic bude? Hlavním úkolem bude bude zase nalezení léku na smrtící epidemii. A to vše v omezeném časovém limitu. Zatím toho sice ještě moc nevíme ale z dostupného gameplaye (viz video níže) vypadá vše velmi působivě, ale nebudou chybět ani pitvy jedinců, kteří chorobě podlehli. I přesto se ale nejedná o typickou hororovku, což je vlastně velmi dobře. Pathologic nestaví na pravidelných lekačkách, ale na smysluplném herním ději, který dává smysl a dá zabrat především vaší hlavě. Koneckonců o tom jsme se mohli přesvědčit již v předchozích dílech.

Jedním z hlavních lákadel je taktéž kompletně otevřený svět a uvidíme, jak to bude fungovat v praxi. Studio má v plánu zpřístupňovat postupně hru hráčům a doladit jí podle jejich požadavků, ostatně celý nový Pathologic se vyvíjí jenom díky kickstarteru, na kterém dokázalo studio nashromáždit přes 333 tisíc dolarů z požadovaných 250 tisíc.

Vše vypadá velmi nadějně a brzy se tak snad budeme moci znovu ponořit do světa zahaleného smrtící chorobou a bude jenom na nás, zdali dokážeme najít lék.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.