Pavel „Herdyn“ Mikeš – ROZHOVOR

Pavel „Herdyn“ Mikeš

Bývalý profesionální hráč LoL, nyní komentátor a streamer.

Čau Herdyne. Jako první otázku ti dám, jak bys ty, jako bývalý profesionální hráč ve hře League of Legends a nyní jako komentátor RoG Finals X ohodnotil tuto akci ve Svitavách?

No, je to jako každý rok, akorát hlavní stage zaznamenala mnohem, mnohem… mnohem více vylepšení než minule. Líbí se mi strašně moc ty displaye pod jednotlivými týmy, které ukazují všechny možné efekty, třeba když padne baron, tak tam vyletí nápis baron a takové věci. Myslím, že těmi efekty a vizuálním zpracováním je to asi nejlepší akce v česku.

Takže chceš říct, že Rog Finals X nemají žádnou konkurenci?

No možná mistrovství České republiky, ale jako toto je zatím topka.

Viděl jsem na videích, které točíš ve svém novém domě, že to má velký vliv na tvou tvorbu a to hlavně na kvantitě videí, protože více točíš. Kde berete s Baxtrixem vlastně nápady na vaše videa?

No, tak pořád řešíme s kluky takové ty věci, co se dějí na internetu, což když jsem byl sám v domě, tak mně moc nezajímaly a vlastně z toho vznikají všechny ty videa. A také vidím Baxe, který každý den stříhá videa a to mne asi nejvíce motivuje do té práce.

DSC_4150

Ty jsi měl takový nápad, že by ses chtěl znovu dostat do top špičky v League of Legends, přesněji na české scéně. Jak to vlastně dopadlo?

No, už jsem to říkal několikrát, prostě jsem si řekl, že když dám master na westu v solo queue, tak to zkusím s týmem, ale během té cesty do toho masteru jsem se zasekl v diamondu 1. No, zaseknul je špatné slovo. Dostal jsem se asi tak 2 winy od proma do masteru , ale pak jsem ztratil trpělivost a začal jsem mít problémy v reálném životě. Potom jsem i zjistil, že mne tato hra už vůbec nebaví a nemám k tomu dostatečnou lásku, abych to dotáhl do konce.

Co tvůj Quick of the Week? Stále pokračuješ v tvorbě, nebo už tě to nebaví tak jako na začátku?

Jestli myslíš sestřihy z videí, tak to dělá externí  editor a grafik a s těmi to mám teď těžší. Jeden teďka utnul se svou prací, druhý nemá čas. Jako určitě to bude pokračovat, vždycky se najde někdo, kdo to může sestříhat, takže s Quick of the Week  můžete počítat i do budoucna.

Takže nelituješ toho, že jsi přestal hrát lolko profesionálně?

No, tak má to své nevýhody a výhody. Člověk má alespoň více času na sebe, může cvičit a nemusí se stresovat nad tím, že pokud nebude jeden den hrát, tak půjde do kytek.

Dobře, díky moc. Časopis GAMING je ti vděčný za tvůj rozhovor, měj se.

Taky není zač, měj se.

Rozhovor je z akce RoG Finals X.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *