PAX East 2022 – TÉMA – Jaké jsou novinky z herního světa?

Po dvou letech odkládání se vrací PAX East 2022, obří herní výstava, nabitá představováním novinek z herního světa, setkáním fanoušků a cosplayerů s vývojáři, rozhovory o hrách a samozřejmě demoverzemi her. Takže jaké jsou ty nejzajímavější hry, které se na téhle výstavě objevily?

Old World

Tahová strategie Old World je jedna z těch, ve kterých budujete dynastii schopnou dobýt celý svět. Politické svazky jsou tady stejně důležité jako taktická rozhodnutí na bojišti. Hra vyšla už v březnu tohoto roku, ale vývojáři z Mohawk Games oznámili, že brzy vydají rozšíření Heroes of the Aegean, s Alexandrem Velikým v hlavní roli.

Die by the Blade

Tuhle připravovanou šermířskou hru mají na svědomí japonští vývojáři ze studia Toko Midori a jejich slovenští kolegové z Triple Hill. Nevšední spojení dvou týmů s sebou přinese unikátní 1v1 adventuru, kde může jediná špatně vykrytá rána znamenat smrt. Hra by měla vyjít ještě tento rok.

Evil West

Tvůrci Shadow Warriora nebo Trek to Yomi ze studia Flying Wild Hog tentokrát pracují na akčním hororu. Nadpřirození kovbojové tady bojují s upíry a dalším ďábelským potěrem a používají k tomu rozmanitý arzenál zbraní, není to zrovna historicky přesné, ale je to zábavné. Datum vydání není zveřejněn, zatím se počítá s vydáním tento rok.

Falling Frontier

Solo vývojář Todd Darcey pracuje na sci-fi strategii, kde se klasické RTS prvky spojí s novými, zajímavějšími funkcemi, třeba fyzikálně simulovanou destrukcí – to je jeden z taháků hry. Vaším cílem je rozšířit svoje impérium z jedné planety přes celou galaxii, velkou části gameplaye je logistika. Hra by měla být hotová v druhé polovině tohoto roku.

No Place for Bravery

Minimalistické RPG vezme hráče do pixel artového světa, kde se parta dobrodruhů snaží přežít zamoření nestvůrami kdo ví odkud. Procedurálně generovaný svět je jenom částí hry, další zajímavou funkcí jsou hrátky s časem. Můžete něco začít s jednou postavou, posunout čas a s jinou to dokončit. Plánování bude velkou součástí gameplaye. Hry se dočkáme na podzim tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *