PAX Online x EGX Digital a Cyberpunk 2077 – NOVINKY

PAX Online x EGX Digital je obrovská videoherní konference, důležitá hlavně pro indie tvůrce a fanoušky jejich her. Tento týden ale nepřinesl jenom novinky z indie scény, dozvěděli jsme se nové informace o Cyberpunku 2077 a taky o konzoli PlayStation 5. Tady je rychlý přehled nejzajímavějších novinek.

Rustler

Rustler je v podstatě GTA 2, které se vrátilo v čase do středověku. Samotní vývojáři dali hře přezdívku Grand Theft Horse, takže stejně jako v GTA kradete ostatním dopravní prostředek, v tomhle případě koně a všemi dostupnými prostředky ukazuje ostatním, kdo je pánem v tomhle městě. Nebo osadě? Tak jako tak nečekejte žádný historicky přesný simulátor, vývojáři přidali do hry plně automatickou kuši, ruční granáty a hlášky z Montyho Pythona, aby hra byla zábavnější.

Paradise Lost

Adventuru se zajímavým nápadem představilo studio PolyAmorous. Druhá světová válka tady neskončila v roce 1945, ale o téměř 15 let později. Zoufalí nacisté na konci války zjistili, že už stejně nemají co ztratit a s pomocí atomových bomb vyhladili polovinu Evropy. Hra jako taková vypadá opravdu krásně, a i když si vývojáři alespoň podle traileru nedali moc práce s dabingem, dokumenty rozházené po možná ne úplně opuštěných pracovnách ukrývají zajímavý příběh.

Na Steamu je už připravená bezplatná demo verze, pokud vás hra zaujala.

Blind Fate: Edo no Yami

Blind Fate zaujma na první pohled hned díky několika faktorům, jde o hru odehrávající se v budoucnosti, přesněji v dystopickém Japonsku, ale přitom těží z bohaté kultury a hlavní postavou je mechanicky vylepšený samuraj. Hlavní postava Yami je sice slepá, ale díky augmentacím je v něj dokonalá mašina na likvidaci nepřátelských robotů. Hotová hra vyjde v roce 2021, ale zatím není dostupné žádné demo.

You Suck At Parking

Název hry tak nějak napovídá, že jde o závodní hru, ale cílem hry není dojet první do cíle, ale spíš do něj dobrzdit, a to bez toho, aby vaše autíčko vybuchlo. Samotné parkování není celá náplň hry, před tím než zamíříte do cíle, musíte splnit objektivy, přeskočit díru, vyhnout se minám, proletět portálem… Prostě klasický simulátor D1. Hra vyjde příští rok a na Steam stránce hry už najdete bezplatné demo.

Cyberpunk 2077

Vývoj nejočekávanější hry posledního desetiletí se blíží ke konci. CD Projekt Red nás v posledních dnech bombarduje novinkami o hře a konečně jsme se dočkali toho nejdůležitějšího. Jsou tu hardwarové požadavky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *