Perception – NOVINKY – Králem mezi slepými

Se survival horory se nyní snad roztrhl pytel. Máme tu několik titulů, od kterých očekáváme kvalitní herní bubácký zážitek, jako například Outlast 2, kterou aktuálně testujeme. Pak jsou tu ale tituly, které se vynoří bůhví odkud, ale mají pár aspektů, které nás nutí pustit se do nich. Jedná se například o zajímavý námět, ale velkou roli hraje i tým, který hru vytváří. U hry, o které si dnes řekneme, to platí dvojnásob. Jmenuje se Perception a pracují na ní lidé, kteří se kdysi podíleli na sériích BioShock nebo Dead Space, tudíž kvalita je jednoznačně zaručena. A jak tedy vypadá ono Perception, které aktuálně chystají?

Hra nás vezme do státu Massachusetts v Nové Anglii a hrát budeme za hlavní hrdinku příběhu Cassie Thornton. Ta disponuje něčím, co hru dotváří a je na tom založená – Cassie má vážně problémy se zrakem a dalo by se říci, že je téměř slepá. Vidí obrysy věcí kolem sebe, ale do dálky nebo do detailu vůbec nevidí. Naštěstí má Cassie dobrý sluch a ostatní smysli, čímž si může pomoci dokreslovat zrakový vjem, který ji chybí. Naše hrdinka se vydává do starobylého sídla šlechtické rodiny, které je sužováno zlými silami. Uznáváme, že tohle je velké klišé, ale když k tomu přidáme, že Cassie je skutečně slepá, hra rázem chytne druhý dech a tak obyčejně již dávno nezní.

Perception se v mnohém nebude lišit například od právě zmiňoaného Outlast nebo Alien: Isolation – budete se muset skrývat před svými nepřáteli, které nepůjde nijak zneškodnit (koneckonců jste slepá žena, koho byste chtěli zneškodňovat), tudíž si připravte schovky pod postelí a ve skříních; nic jiného vám nezbyde. Titul nadějně uspěl na Kickstarteru a vývojáři ihned započali práci, která by měla být dokončena 30. května, kdy má hra vyjít na PC, PlayStation 4 a Xbox One, navíc v plánu je i pozdější vydání na Nintendo Switch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.