PES 2019 – NOVINKY – Přivítejte hlavní tváře Philippe Coutinho a hvězdný David Beckham

Vyhlášení zámořský event E3 je za námi a všichni hráči jsou plni dojmů a myšlenek, co v nich konference jejich oblíbeného vývojáře zanechala. Já osobně jsem se soustředil na tiskovou konferenci EA Play, kterou podle názvu logicky pořádalo studio Electronic Arts (a jeho dceřiné společnosti) a dočkali jsme se pár slov o nové FIFě či o novém NBA Live. Já jakožto fotbalový fanoušek jsem ale spokojen hlavně s tím, že do mého oblíbeného fotbalového simulátoru FIFA 19 dorazí známá Liga mistrů UEFA, stejně jako Evropská liga UEFA a SuperCup UEFA. Tyto licence doposavad vlastnila konkurenční firma Konami, která vyvíjí jejich fotbalový simulátor Pro Evolution Soccer. Ročník 2019 bude prvním bez těchto perfektních licencí. Jak se s tím vývojáři poperou?

Zatím jim to docela jde, namísto Ligou mistrů chtějí totiž zacílit hvězdnými tvářemi, které budou jejich hru propagovat. Prvním z nich je například brazilský záložník Philippe Coutinho, který aktuálně hraje za katalánskou Barcelonu. Ten rozzáří obálku klasické Standard Edition hry, v Konami ale míří mnohem víš. Speciální edici Pro Evolution Soccer 2019 totiž zkrášlí legendární anglický forward David Beckham, známý ze svého působení v Manchesteru United, Realu Madrid, Paris Saint Germain či zámořském klubu LA Galaxy.

David Beckham sice již ukončil svou aktivní hráčskou kariéru, ale na přebalu hry bude jakožto živoucí legenda anglického fotbalu a kopané obecně. Stane se jakousi tváří letošního ročníku Pro Evolution Soccer 2019. Bude zajímavé sledovat, jak moc se přístup hráčů změní s tím, že jejich oblíbené PESko již neobsahuje tolik klasické licence na ty největší evropské poháry. Moc bychom si přáli, aby hry byly opět vyrovnané, ale je téměř bláhové myslet si, že PES má ještě šanci přetáhnout nějaké hráče konkurenční FIFě, když přišli o to nejpodstatnější, čímž jsou ony licence. Na každý pád, Pro Evolution Soccer 2019 vychází 30. srpna, což je téměř o měsíc dříve, než FIFA 19, čímž tedy dostane alespoň jakýsi náskok nabrat hráče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.