Phantom Abyss – NOVINKY – Indiana Jones z první osoby?

Phatom Abyss je jako Lara Croft a Indiana Jones na steroidech. Jde totiž o platformer z první osoby, ve kterém hráči probíhají starodávné chrámy a přitom se vyhýbají všem pastičkám, které na svoje spuštění čekaly celá dlouhá století.

  • Datum vydání: 22. června 2021
  • Vývojář: Team WIBY
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Phantom Abyss láká hráče do světa procedurálně generovaných chrámů, ukrývajících vzácné relikvie, pečlivě schované za desítkami padacích dveří, rotujících čepelí a dalších nebezpečných srandiček. A protože by byla škoda, kdyby tam takové vzácné artefakty někdo nechal ležet dalších sto let, čeká vás nebezpečný úkol.

Zkušení dobrodruzi a fanoušci Indiana Jonese ví, že všechny prastaré chrámy jsou plné těch nejdivnějších pastiček, od dřevěných kůlu přes obrovské kamenné balvany až hořící totemy. Takže hlavní náplní gameplaye je běhání a vyhýbání se překážkám. Protagonista sice drží v ruce bič, ale nečekejte souboj s netopýry nebo mumiemi, místo toho s ním můžete posunout vzdálené páčky nebo ho použít jako grappling hook.

Asynchronní multiplayer vás nechá běhat vedle až 20 duchů hráčů, kteří tady byli před vámi. A je už jenom na vás, jestli budete tyhle duchy ignorovat nebo se je rozhodnete následovat. Můžou vás totiž vést rychlejší cestou, ale vždycky je tady šance, že vás zavedou přímo do pasti.

Phantom Abyss je hra se skvělým nápadem a podle mě originálním zpracováním. Kvůli pohledu z první osoby toho moc nevidíte a o to větší pozor si musíte dávat při doskoku a vyhýbání se překážkám. Navíc je hra docela rychlá a pořád máte pocit, že musíte ještě zrychlit. Takže o akci není nouze.

Ode dneška je Phantom Abyss dostupný na Steamu v Early Access a zdrží se v této verzi přinejmenším na rok. Základ hry je hotový, ale vývojáři by chtěli přidat do hry víc map, nové pasti i trofeje a možná i rozšířit gameplay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *