Phantom Doctrine – NOVINKY – Tahová strategie ze studené války

Phantom Doctrine je nadcházející novinkou od polského studia CreativeForge Games. Studio je na herním trhu známé hlavně díky westernové strategii Hard West z roku 2015 nebo taktéž méně úspěšnou vesmírnou strategií Ancient Space. Již v Hard Westu bychom mohli najít jisté podobnosti s klasickým XCOMem a jeho pojetí strategií. A zdá se, že ani u Phantom Doctrine se vývojáři od tohoto formátu nevzdalují.

Od westernové tématiky se ale studio překlápí do období studené války. V první řadě je nutné podotknout, že příběh se bude zaměřovat na konspirační teorie, které si budou s původní historií zahrávat. Pomocí promyšleného backgroundu nám poskytnout možnost odhalit skryté momenty, které mohli sehrát ve studené válce mnohem větší roli než jakou nám předkládá klasická historiografie. Roli bude hrát i v poslední době velmi zpopularizovaný projekt MKULTRA, dle jehož dokumentace byly potvrzeny spekulace ohledně manipulace s lidskou psychikou.

Jak již bylo zmíněno výše, Phantom Doctrine bude vycházet z principů tahové strategie ve stylu XCOM. Hra se tedy bude odehrávat ve dvou základních sférách. Tou první bude skrytá základna, kde budete plánovat operace, trénovat agenty a odhalovat nové dokumenty, které budou utvářet celou příběhovou základnu. Druhou sférou bude klasicky samotný terén, kde budete tahy ovládat svoje jednotky v jednotlivých misích.

K podpoření dojmu, že jste opravdu ve středu dění budou sloužit i maličkosti jako korková nástěnka s dokumenty a fotografiemi, které si můžete spojovat pomocí provázků a špendlíků, čemuž se nevyhnete u žádného detektivního filmu nebo seriálu.

Celý styl hraní bude samozřejmě záležet jenom na vašich preferencích. Pokud Vám vyhovuje vlétnou do akce se samopalem a mise rychle vyřídit, tak i to bude mít něco do sebe. Na druhé straně, pokud zvolíte naplánovanou stealth akci s vyřazením kamer na prvním místě, tak můžete narazit na zajímavosti, které byste normálně přehlédli.

Pokud vám jsou blízké tahové strategie ve stylu XCOMu a zároveň vás zajímá tématika studené války a projektu MKULTRA, tak novinka Phantom Doctrine by vámi neměla být přehlédnuta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *