Pirates Outlaws – NOVINKY – Seřiďte tu plachtu!

Pirates Outlaws je rouge like karetní hra, inspirovaná Slay the Spire. Sbíráte tady různé karty a snažíte se z nich vytvořit ten nejlepší balíček. Kromě toho se můžete pokusit vylepšit si své postavení na lodi a stát se třeba jejím kapitánem. A mezi tím vším objevujete dosud neobjevená zákoutí a snažíte se přežít výzvy, které tam na vás čekají. Pirates Outlaws původně vyšlo na mobily, ale momentálně už hru najdete i na Steamu.

  • Datum vydání (PC): 28. srpna 2019
  • Vývojář: Fabled Game
  • Platformy: Microsoft Windows, Android, iOS

Pirates Outlaws je klasická karetní hra s opravdu povedenou kreslenou grafikou. Právě art styl celé hry je to, co mě na ní zaujalo jako první. Teprve potom jsem si všimla, že hra vyšla na mobilní zařízení i na PC. Na mobilu za ni vysolíte necelý dollar, ale na PC budete muset vysypat celý měšec (16,79€), kterou platformu vybrat?

Na začátku hry si hráč vybere jednoho ze šesti pirátů se základním balíčkem. Hra vám ukáže, jak používat mapu. Jakmile naberete kurz, čekají na vás procedurálně generované ostrovy a u nich různé eventy. Někdy narazíte na hospodu a s posádkou upustíte trochu páry, jindy narazíte na boj nebo na obchod se zajímavým zbožím.

Cílem hry je posbírat co nejvíc karet, ideálně všechny (myslím, že je jich 250). Projít všechny příběhové kapitoly a dostat se až na konec příběhu. Tou dobou, kdy se přiblížíte konci hry, byste měli mít dost reputace na pořízení hodnosti admirála. Na mobilu ale narazíte na problém.

Zatímco na Steamu si kupujete hotovou hru bez mikrotransakcí, na mobilu pořád mikrotransakce jsou i když samotná hra není zadarmo. Zlato a reputace, dvě měny v obou verzích hry, se na Steamu a mobilu hodně liší. Na mobilu si nutně nemusíte kupovat zlato nebo reputaci za reálné peníze, ale průchod hrou bude trvat. Ve Steam verzi je rychlejší získávání zlata a reputace z úkolů a hráč se nemusí o nic starat.

Pirates Outlaws je skvělá hra pro ty, kteří hledají něco trochu jiného v žánru karetních her. Za sebe můžu doporučit Steam verzi, ve které jednoduše dostanete všechno v jednom a nemusíte počítat zlaťáky v truhle a dělat questy navíc. Ale jestli vám trocha grindu nevadí, můžete na mobilní verzi pěkně ušetřit. Tak jako tak jde o zábavnou hru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *