Pit People – RECENZE – Naprosto absurdní tahovka!

Pit People je taktická RPG hra od herního studia The Behemoth. Tohle studio dělá barevné hry (Castle Crashers), které trochu připomínají animace z Adobe Flash, se zvláštním smyslem pro humor. Hra Pit People je čtvrtou hrou tohoto studia a těžko byste ji zařadili do nějaké škatulky. Můžete ji hrát sami nebo s partou, můžete takticky dobývat mapu nebo běhat sem a tam…

Datum vydání: 2. března 2018

Vývojář: The Behemoth

Platformy: Microsoft Windows, Xbox One

Svět v Pit People je mírumilovný a skoro se může zdát, že nic nedokáže narušit jeho skvělou atmosféru. Tedy tak to vypadá do začátku hry. Z ničeho nic se objeví obrovský vesmírný medvěd a začne všechny terorizovat. Včetně hlavní postavy Horatia a jeho rodiny. Horatiův syn je unesen a hrdina celého příběhu Horatio, se mu vydává na pomoc. Cestou potká další naštvané vesničany, a tak se vlastně všichni hrnete na medvěda, a přitom plníte ostatní questy.

Pit People je tahovka. Bojuje se na hexagonových políčkách a každá postavička má určitý počet políček, po kterých se může pohybovat (podobně jako soubojový systém v South Parku). Může vás překvapit, že i když dáte svým postavičkám rozkazy, někdy je nesplní. Je to jedna z mechanik hry, která alespoň podle mě oživuje hru a dělá ji o něco lepší.

Jakmile dokončíte tutoriál a naučíte se bojovat, aspoň trochu, můžete si volně procházet mapu, objevovat všechna její zákoutí a seznamovat se se všemi divnými věcmi, které na vás čekají. A když říkám divnými, myslím to doslova, město s obrovským záchodem je jenom začátek.

Ve městě se po dokončení tutoriálu otevře the Pit, což je aréna, ve které bojujete s ostatními hráči a snažíte se dostat co nejvýš v tabulce. Důležitější je, že se ve městě zpřístupní vývěsní tabule plná úkolů. Stačí si vybrat a vydat se vstříc dobrodružství. Pokud už si nějaký úkol vyberete, nedoporučuji vracet se před jeho dokončením. Když se vrátíte dřív quest failne.

Jestli znáte některou hru od studia Behemoth, pravděpodobně víte, co čekat od Pit People. Pokud ne, tady je shrnutí – na hráče čeká tuna zábavy, několik hodin budete mít co dělat, i když budete jenom běhat po mapě a královsky se pobavíte a nakopete pár zadků. Pit People má skvělý soundtrack, úžasně barevnou grafiku a divný smysl pro humor. Osobně doufám, že už se blíží nějaké DLC.

Hodnocení 9/10

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *