PixARK – NOVINKY – Nový, stylovější Minecraft?

19. 04. 2018 Nikola Štěrbová
1 744 zhlédnutí

PixArk je survival hra plná dinosaurů a magických stvoření, nabízející hráčům nekonečná dobrodružství ve svém barevném světě. Hra kombinuje herní mechaniky dinosauřího survivalu ARK a grafický styl Minecraftu. Už teď na hráče čeká plno materiálů ke craftění, zvířat k ochočení a dinosaury, na kterých se dá jezdit, nicméně je nutné dodat, že je PixARK momentálně v Early Accessu a proto je možné, že hotová hra bude vypadat trochu jinak.

Datum vydání: 27. března 2018

Vývojář: Snail Games USA

Platforma: Microsoft Windows

Při prvním spuštění hry si hráč vytvoří svoji postavičku. Výběr je omezený na pár kombinací obličejů a základních oblečků, ale postupem času pravděpodobně přibydou další možnosti. Při výběru těla na hráče čeká několik sliderů, ale nic velkého. Jakmile skončíte s customizací, pokud se tomu tak dá říkat, dostanete se do hry.

Respektive se do hry spustíte, na kupě balónků. Potom, podobně jako v Minecraftu, je čas porozhlédnout se po okolí a najít to správné místo na vybudování svojí residence. Nebo alespoň najití místa, kam se budete moct vracet a shromažďovat tam svůj loot. Hra má krátký tutoriál a na mapě jsem viděla pár questů, ale nezkoušela jsem, jak fungují, takže k tomu se možná dostanu později.

Jako v ostatních hrách začínáte s postavičkou, která toho moc neumí. Na každém dalším levelu dostane hráč pár bodů, které může utratit za schopnosti. Například se můžete naučit rozdělávat oheň, nebo vyrábět věci ze železa. Dostat se k něčemu pořádnému zabere trochu času, ale o to přesně jde ve hrách jako je PixARK. Crafting menu nabízí všechno, co byste si mohli přát udělat a je jasné, že další věci budou přibývat.

Na rozdíl od Minecraftu budete v PixARK mnohem častěji umírat. Většina dinosaurů v téhle hře, alespoň ze začátku, si myslí, že člověk je moc dobrý žrádlo. Kromě toho vás může zabít i jedovatá kytka. PixARK je prostě hra plná překvapení.

V porovnání s Minecraftem a ARKem je PixARK jasný vítěz. Hra vypadá naprosto úžasně, na rozdíl od Minecraftu je „pohádkovější“ a alespoň podle mě, nabízí hráčům víc možností zábavy. Na druhou stranu si vzala opravdu hodně z Arku a pokud zrovna neutíkáte před raptorem nebo něco nestavíte, máte asi milion dalších možností, jak se zabavit. Je opravdu těžké popsat, co všechno na hráče čeká, ale věřte mi, je toho dost a nejlépe si to prohlédne každý sám. Upřímně se nemůžu dočkat, co přinesou další patche a jak se hra bude vyvíjet.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0