Planet Nomads – RECENZE – Scifi svět bez hranic

  • Vydání: 25.5.2017 – Early access
  • Vývojáři: Craneballs
  • Žánr: Akční, simulace, dobrodružné

Tato hra, bych řekl, že je vytvořená na motivy spojených z Minecraftu a No Man´s Sky. Okolí vypadá úžasně a vývojáři se toho rozhodně nebojí. Mají ale jasné cíle, přes které nechtějí rozhodně jít. Jedná se hlavně o to, že neplánují žádnou multiplayerovou bojovku, kde by musely být obrovské servery pro masu lidí. Chtějí pouze udělat maximálně co-op pro pár přátel, nic víc. Samozřejmě hrát sám bude také možné.

Do hry chtějí přidat RPG prvky, například čím více kopeme, tím lépe a rychleji budete kopat – budete se v tomto neustále zlepšovat. Doposud to sice není, ale pokud umřete, budete postihnutí za vaší smrt – ztratíte vámi získané levely, a to je opravdu noční můra pro všechny nadšence. Jsou zde také zvířata, z části vypadají jako srnky, ovce atd… ale pokud přijdeme blíže, uvidíte, že jsou z části „zmutované“ a rozhodně nepatří na naší planetu. Pokud zvířatům nic neděláte, nebo se nepřibližujete, jsou v pořádku, pokud ale budete otravovat, nebo vkročíte do jejich komfortní zóny, ejhle, je zde problém. Budou vás nahánět, ale zase ne do nekonečna. V budoucnu dostanou také plošné spelly, díky kterým je bude těžší zabít.

Jinak ve hře nacházíte suroviny, stavíte si své obydlí, které zatím nemusíte nijak chránit. Výborně je zde udělané kopání, můžete totiž udělat podzemní tunely, jediné, co vám bude stát v cestě je energie vašeho obleku a zbraně, která se neustále dobíjí. Postava je udělaná tak, že potřebuje všechny věci, co jsou potřeba k přežití pro normálního člověka. Teplo, spánek, jídlo, pití… Jinak je tato hra velmi podobná ostatním titulům.

Problém v No Man´s Sky byl například v tom, že lidé si vysnili věci, vývojáři jim v tom neodporovali, vše se snažili plnit, ale nedokázali sliby dodělat do konce – pokud se jedná například o obrovské množství map. Tam možná, z mého pohledu, si vydělali, naslibovali co se dalo, vzali peníze, lidé si na ně stěžují, ale stejně za 5 let nebude nikdo vzpomínat na nějaké No Man´s Sky, budou zde jiné tituly, o kterých bude řeč. A tomuto se chtějí vývojáři Planet Nomads rozhodně vyvarovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *