Planet Zoo – NOVINKY – Nástupce legendy na obzoru

Kdo prožil dětství v novém a rozkvetlém 21. století, jistě mi potvrdí, že budovatelské strategie byly skutečným balzámem na duši snad každého dítka, které chtělo u počítače hrát hry. Šlo o hry, kde nebylo skoro žádné násilí, žádné úzkosti ani žádné špatné úmysly. Dodnes s radostí vzpomínám na SimCity, nebo i hry méně zvučných jmen, kde jste si mohli postavit vlastní nemocnici, podvodní městečko, lunapark anebo zoologickou zahradu. Legendární série Zoo Tycoon je již zřejmě po smrti, myšlenku toho nejlepšího chce ale zpět přinést studio Frontier.

To je vývojářské studio známé především díky svým hrám z poutí a lunaparků. Známé jsou hry jako další legenda – Rollercoaster Tycoon, případně potom novější Planet Coaster nebo Jurassic World Evolution. Jejich nový titul však naváže na absolutně legendární hru jménem Zoo Tycoon, která vám dovolila postavit si vlastní zoologickou zahradu. Novinka od Frontier se bude jmenovat Planet Zoo a moc informací o tomto titulu zatím nemáme. Podle informací uniklých na internet se můžeme těšit na skutečně propracované mechaniky hry, například péče o zákazníka a péče o zvěř v zoo. Kromě toho nás vývojáři chtějí nalákat na zajímavou kampaň, což u podobných budovatelských strategií nebývá zrovna standardem a často jde celkem o nudu.

Vývojáři bohužel více informací sdělit odmítli, hra je navíc v celkem rané fázi vývoje a čeká ji ještě dlouhá cesta, úvodní trailer ale hovoří jasně ve prospěch toho, že se na hru fanoušci opravdu musí těšit. Z traileru bohužel není patrné moc herních mechanik, to si vývojáři nechávají až na konferenci E3, která se bude konat mezi 11. a 14. červnem. Tam nám vývojáři hru trochu více poodkryjí představí, jak by celý systém tycoon her nové doby měl fungovat. To hlavní ale jistě budou zvířátka, kterých bude ve hře více než dost, jak již napovídá sám trailer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *