Plasma – Kdyby vás třeba zklamali nový Kerblíci…

Plasma je název nejnovějšího titulu od tvůrců velice úspěšného adventurního simulátoru Poly Bridge, jen pod novým názvem studia. I v nové hře se vžijete do role konstruktéra a bude vymýšlet dost nespatřené zázraky techniky. Jenom s jediným rozdílem, tady nejsou žádné hvězdičky a finanční limit, do kterého je třeba se vlézt. Plasma je čistý sandbox a omezují vás jenom vaše nápady.

  • Datum vydání: 30. března 2023
  • Vývojář: Dry Licorice
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Plasma je jedno obří hřiště pro všechny, které alespoň trochu baví skládat dohromady robotické části, šťourat se v nastavení a přiřazovat konkrétním částem zařízení funkce. Postavit by se podle vývojářů mělo dát cokoliv, od jednoduchých jezdítek a mluvících hlav až po velké projekty jakými jsou lodě nebo ještě trošku větší města, potažmo celé světy. Jinými slovy fakt všechno.

Na pohled skoro až dětský simulátor se zaoblenými hranami a čistě bílými součástkami s modrou a oranžovou navrch může pěkně potrápit. Roztomilé zpracování je jenom jedna strana obřího projektu, o který se tady vývojáři snaží.

Upravit se dá cokoliv. Začněme u barvy, která se v trailerech drží bílé a modré. Tak ta je plně customizovatelná. A stejně tak všechny dimenze. Vyberte si součástku a natáhněte ji tak, aby pasovala do vašeho jedinečného plánu. Otáčení a polohování je samozřejmost.

A pak přijde programování a přidělení logické funkce. Nečeká tady ale žádný příkazový řádek, nemusíte umět C++ ani Python… Hra to vyřešila propojováním tabulek. A to je v jistém ohledu jednodušší. Jediný problém může být v lokalizaci, kterou hra zatím do češtiny potvrzenou nemá.

Víme jen to, že hra vyjde už zítra na počítače. A pro všechny zájemce a hráče, kteří se rádi chlubí vlastními výtvory přistane se Steamu i s Workshopem. Takže, kdyby vás třeba zklamali nový Kerblíci, ale máte potřebu tvořit, Plasma se zdá jako dobrá investice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *