PlayStation 4 dostane další velký softwarový update – NOVINKY

I přesto, že PlayStation 4 již není tou nejnovější nebo nejvyspělejší konzolí od Sony, PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro spojuje operační systém, který je na obou konzolích stejný. A to, že se o něj Japonci poctivě starají dokazuje i fakt, že chystají zajímavou aktualizaci, která posune tento systém zase o kus výše – jak jinak také. Firmware nese kódové označení Sasuke a přinese hned několik podstatných novinek. Mezi ty hlavní patří například možnost připojení vlastního externího harddisku (až do kapacity 8 TB), kterým lze rozšířit původní vnitřní úložiště samotné konzole. Tato funkce se vám může hodit, pokud jste podcenili výběr velikosti ROM konzole a nyní vám vlivem stále se zvětšujících her dochází místo na disku. Právě tento update by měl problém s nedostatkem místa vyřešit.

Další, vcelku příjemnou, ale především estetickou novinkou je zvolení jakéhokoliv screenshotu ze hry, jakožto váš nový wallpaper. Pravděpodobně tak půjde i stáhnout si jakýkoliv obrázek z internetu a případně jej použít jako tapetu. Navíc prý díky aplikaci Share Factory (která je v zařízení předinstalovaná) půjde upravovat rozestavení ikonek, to aby se nepřekrývaly s tapetou.

Vylepšení se dočká i rychlá lišta, která se obvykle zjevuje ve hrách při podržení tlačítka PlayStation. Tato lišta byla představena v posledním velkém updatu 4.0 a hráči si stěžovali, že ukrajuje až moc místa z herní obrazovky. Tomu je také konec, neboť lištička bude zmenšena a bude zobrazovat jen zkratky určitých možností. Nedošlo ale pouze ke zmenšení, ale i k obohacení novými funkcemi, jako například správa Party přímo na liště, namísto faktického odchodu ze hry.

V neposlední řadě Sony přidává podporu 3D filmů na BluRay, které půjdou sledovat ale pouze s headsetem pro virtuální realitu PlayStation VR. Bohužel nepotěší fakt, že zatím neznáme skutečně datum vydání tohoto updatu, na to si tedy budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *