PlayStation 4 dostane další velký softwarový update – NOVINKY

07. 02. 2017 Jakub Fišer
1 461 zhlédnutí

I přesto, že PlayStation 4 již není tou nejnovější nebo nejvyspělejší konzolí od Sony, PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro spojuje operační systém, který je na obou konzolích stejný. A to, že se o něj Japonci poctivě starají dokazuje i fakt, že chystají zajímavou aktualizaci, která posune tento systém zase o kus výše – jak jinak také. Firmware nese kódové označení Sasuke a přinese hned několik podstatných novinek. Mezi ty hlavní patří například možnost připojení vlastního externího harddisku (až do kapacity 8 TB), kterým lze rozšířit původní vnitřní úložiště samotné konzole. Tato funkce se vám může hodit, pokud jste podcenili výběr velikosti ROM konzole a nyní vám vlivem stále se zvětšujících her dochází místo na disku. Právě tento update by měl problém s nedostatkem místa vyřešit.

Další, vcelku příjemnou, ale především estetickou novinkou je zvolení jakéhokoliv screenshotu ze hry, jakožto váš nový wallpaper. Pravděpodobně tak půjde i stáhnout si jakýkoliv obrázek z internetu a případně jej použít jako tapetu. Navíc prý díky aplikaci Share Factory (která je v zařízení předinstalovaná) půjde upravovat rozestavení ikonek, to aby se nepřekrývaly s tapetou.

Vylepšení se dočká i rychlá lišta, která se obvykle zjevuje ve hrách při podržení tlačítka PlayStation. Tato lišta byla představena v posledním velkém updatu 4.0 a hráči si stěžovali, že ukrajuje až moc místa z herní obrazovky. Tomu je také konec, neboť lištička bude zmenšena a bude zobrazovat jen zkratky určitých možností. Nedošlo ale pouze ke zmenšení, ale i k obohacení novými funkcemi, jako například správa Party přímo na liště, namísto faktického odchodu ze hry.

V neposlední řadě Sony přidává podporu 3D filmů na BluRay, které půjdou sledovat ale pouze s headsetem pro virtuální realitu PlayStation VR. Bohužel nepotěší fakt, že zatím neznáme skutečně datum vydání tohoto updatu, na to si tedy budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0