PlayStation 4 obdrží další velký update softwaru – NOVINKY

Letos to bude již pět let, co je konzole PlayStation 4 na trhu. Od roku 2013, kdy u nás vstoupila na trh, se notně změnil její styl, vizáž uživatelského prostředí a nakonec i hry, které tvoří jádro celé konzole. Pro mnoho uživatelů by mohlo být až překvapivé, jak moc se právě layout prostředí konzole PlayStation 4 změnil. Můžou za to mohutné aktualizace, které jednak zlepšují uživatelský zážitek z používání konzole, a jednak zlepšují také kvalitu celého systému a vše co k tomu patří. Majitele této konzole může Sony brzy potěšit, neboť na cestě je zbrusu nová a novinek naplněná aktualizace 5.50.

Ta přinese plno změn; jak těch na první dobrou viditelných, tak těch menších, avšak o to důležitějších. Konzole bude s novým updatem umět rozlišit mezi hrami, které jsou nainstalované přímo v disku zařízení a těmi, které máte zakoupené na vašem účtu (a případně nainstalované na jiné konzoli tohoto výrobce). Dále budete moci přehledně rozlišovat mezi hrami z edice PlayStation Plus, které máte zdarma po dobu placení prémiového účtu.

Další zajímavou novinkou je Play Time Management. Tato praktická featura vám dovolí ovládat konzoli i v případě, že je svěřena do rukou vašich ratolestí. Vašim dětem (ale ne jen jim) budete moci přiřazovat čas, který na hraní mají, to aby nehrály moc a nezanedbávaly tak další povinnosti. Pěkným doplňkem je i skutečnost, že Play Time Management budete moci obstarávat i skrze aplikaci ve smartphonu či přes webové rozhraní PlayStation Network na vašem PC.

Update pochopitelně přinese i inovace týkající se bezpečnosti a stability systému, jako je tomu zvykem při každém větším (či menším) upgradu. Aktualizace 5.50 se právě nachází v betatestu a již brzy by jej měla opustit a zamířit do našich obýváků a konzolí, přesné datum však nemáme k dispozici, na to si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.