PlayStation 4 update 5.0 – NOVINKY – Konečně česky!

Sony se již brzy chystá vypustit do světa aktualizaci operačního systému, kterým je poháněna konzole PlayStation 4. Update nese jednoduchý název 5.0 a má se jednat o jeden z největších velkých updatů, které rozhraní konzole zažilo. My se dnes podíváme právě na ty stěžejní body celé aktualizace a zhodnotíme, jak moc platné mohou novinky být. Pochopitelně se nestačíme zaměřit na každý bod aktualizace, ale rozebereme především ty nejdůležitější novinky, které aktualizace 5.0 přinese.

Bez dlouhého otálení se můžeme podívat na první a pro náš český trh zřejmě tu největší novinku – nativní podpora češtiny. To znamená v základu dvě věci. Jednak bude konzole umět česky v jejím vlastním rozhraní, tedy v menu nebo v obchodě. Jednak bude ale umět také odemknout českou lokalizaci u her, které ji již disponují, ale hráč nemá na výběr a jelikož je konzole nativně v angličtině, hra tak běží také v angličtině. Bohužel zatím nevíme, jaké tituly tímto stavem procházejí, ale vše bychom s měli dozvědět v nejbližší době, konkrétně při uvedení aktualizace do oběhu.

Plno uživatelů jistě nadchne i přepracované a vylepšené rodinné účty, kdy několik účtů může dostat jakéhosi opatrovníka, například rodiče, který má nad účty téměř neomezenou kontrolu. Velice praktickou novinkou je i možnost vypnout upozornění na notifikace v případě, že děláte něco jiného, než že hrajete hru. Pokud se například díváte na film nebo na seriál, jistě tuto novinku uvítáte.

V neposlední řadě nabídne nový update pro PlayStation i upravenou technickou stránku zvuku u VR. Tato novinka se týká ale uživatelů s PlayStation VR a PlayStation 4 Pro, těm se totiž silně zkvalitní prostorový zvuk a nabídne konečně vyšší snímkovou frekvenci pro VR (60 FPS) společně s vyšším rozlišením.

Jediným menším (spíše současným) škraloupem je skutečnost, že nevíme, kdy se nový update na našich konzolích objeví. Sony různě na sociálních sítích teasuje novinky a obrázky z testů, ale o datu uvedení nepadlo ani slovo. Rozhodně to ale nebude dlouho trvat a do konce léta se Update 5.0 objeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *