Playstation Showcase – Více exkluzivit a delší delay PC verzí

V nadcházejícím PlayStation Showcase, který se koná ve středu, budou představeny některé velmi očekávané hry pro PlayStation 5, včetně Final Fantasy 16, Marvel’s Spider-Man 2, Rise of the Ronin a dalších. Tyto hry mají za cíl zajistit, že PS5 bude mít atraktivní exkluzivní tituly, které budou lákat hráče. Sony si je vědomo důležitosti těchto her a plánuje zvýšit jejich počet, zatímco zpomalí vydávání verzí pro PC.

Jim Ryan, generální ředitel společnosti Sony, tuto strategii potvrdil během rozhovoru s japonským magazínem Famitsu, ve kterém hovořil o budoucnosti PlayStationu. Potvrdil, že budou dodržovat strategii, která spočívá v tom, že hry pro PS5 budou na PC vydávány až dva až tři roky po původním vydání na konzoli.

„Plně si uvědomujeme důležitost exkluzivních titulů pro PS5. Jak jsem již zmínil, hlavním úkolem týmů PlayStation Studios je poskytovat hráčům zážitky na nejnovějším PlayStationu. Plánujeme zvýšit počet exkluzivních her pro PS5 a zpomalit vydávání PC verzí,“ uvedl Ryan.

Ryan dále dodává, že když hovoří s fanoušky PlayStationu, nemají problém počkat dva nebo dokonce tři roky na PC verzi hry, která byla původně vydána na konzoli PlayStation. Nicméně je třeba poznamenat, že strategie společnosti Sony se postupně mění. Například hra The Last of Us Part 1 trvalo přibližně šest měsíců, než se dostala na PC, Returnal přibližně dva roky a Horizon Zero Dawn dokonce tři roky.

Momentálně se nejvíce očekává PC verze hry Ghost of Tsushima. Tato samurajská akce od tvůrců hry inFamous byla původně vydána na PS4 v červenci 2020, a proto by mohla být další hrou, která se dostane na PC. Naopak hry God of War Ragnarök a Horizon Forbidden West si hráči na PC budou muset ještě nějakou dobu počkat.

V následujících letech budou pro společnost Sony důležité hry jako služba pro PlayStation a PC. Společnost má za cíl dosáhnout jedné miliardy aktivních uživatelů, kteří tráví svůj volný čas s hrami od PlayStation Studios. Jedním z hnacích motorů této snahy bude spolupráce s Bungie. Tým za sérií Destiny pomáhá ostatním týmům a připravuje svou první hru pro PlayStation.

Exkluzivní tituly pro PS5 budou pocházet nejen od PlayStation Studios, ale také od partnerů. Kromě již zmíněných her Rise of the Ronin od Team Ninja, Final Fantasy 16 od Square Enix, Silent Hill 2 Remake od Konami a Bloober Teamu, a survivalu Pacific Drive se očekává také hra Death Stranding 2 od Hidea Kojimy, Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Stellar Blade. Existuje také mnoho spekulací ohledně konzolové exkluzivity remaku hry Metal Gear Solid 3, která dosud nebyla oficiálně oznámena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *