PlayStation Store rekapituluje prodejní úspěchy za rok 2018 – TÉMA

Jako každý rok v lednu, i letos se po oslavách Nového roku dostávají na řadu všemožné rekapitulace a evaluace uběhlého roku. První vyrukoval se svou rekapitulací prodejů PlayStation, respektive tedy Sony, které spočítalo, kolik her prodalo ve svém obchodě s virtuálními kopiemi jménem PlayStation Store. A skutečně se jednalo o úspěšný rok, jak hovoří tato statistika.

A hned první příčka v prodejích je velmi zajímavou, obsadil ji totiž titul Call of Duty: Black Ops 4. Ten se mezi recenzenty a nakonec i mezi hráči setkal s poměrně rozporuplnými hodnoceními. Mnoho z expertů si stěžovalo na vynechání pořádné singleplayerové kampaně s příběhem; jiní to ale hodnotí jako velmi dobrý krok. Jedno je ale jasné, prodejům to evidentně prospělo.

Druhé místo mezi nejprodávanějšími hrami na PlayStation Store patří novince od Rockstar Games jménem Red Dead Redemption 2, která nadchla hráče po celém světě a skvěle zaplnila místo po chybějícím GTA pro současnou generaci konzolí. O posledním díle GTA V však ještě bude řeč.

Nejdříve ale třetí příčka, která patří exkluzivnímu titulu Spider-Man, který i přes to, že vyšel relativně pozdě v loňském roce, stejně se umístil na třetím místě v prodejích. Bramborová čtvrtá pozice patří také exkluzivnímu titulu, a sice nejnovějšímu God of War s polobohem Kratosem v hlavní roli. A v případě páté příčky je konečně místo pro sérii Grand Theft Auto, pátý díl GTA totiž i přes svou letitost zaujímá páté místo v prodejích na PlayStation Store za rok 2018.

Dobře se umístily i VR tituly. První tři příčky zřejmě nikoho nepřekvapí, v drtivé většině případů se totiž jedná o hry, o kterých se hodně mluví. První místo je Job Simulator, který nabízí takřka několik her v jednom a je tak jasně nejoblíbenější VR hrou na PlayStation 4. Vysoko bodoval i český hit Beat Saber kombinující akci a dobrou hudbu. A abychom měli alespoň první tři příčky kompletní, na třetím místě je indie hitovka Superhot VR. Celkový žebříček s rekapitulací najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *