PLAYzone letos uspořádá MČR v mobilních hrách!

Hráči mobilních her se v letošním roce premiérově dočkají velkolepé akce a to v rámci prvního ročníku Mistrovství ČR v mobilních hrách, jež se uskuteční 4. až 6. listopadu 2016 na Brněnském výstavišti.

7. srpna 2016 – Velkolepá herní akce Mistrovství ČR v počítačových hrách má na tuzemské scéně velkou tradici a každým rokem patří k největším herním akcím u nás, v loňském roce navštívilo výstaviště BVV více než 45 000 diváků. Pořadatel MČR, agentura PLAYzone, nyní přichází s rozšířením konceptu na Mistrovství ČR v mobilních hrách. Generálním partnerem tohoto projektu je společnost Vodafone a hlavním partnerem společnost Samsung. Hráči mobilních her se tak mohou těšit na velkolepé finále na brněnském festivalu In-Joy, kde MČR ve dnech 4. až 6. listopadu 2016 vyvrcholí.

Mobilní gaming aktuálně zažívá boom a troufneme si tvrdit, že by právě hraní mobilních her mohlo být budoucností celé sféry profesionálního hraní, které se doposud točilo převážně kolem počítačových či konzolových her – přitom ve virtuálních obchodech se pohybuje přes 800 000 mobilních her, což je 47x více než těch počítačových. Z celkového počtu 3,5 miliardy mobilních zařízení pak má nainstalované hry celá polovina!

Pro letošní boje v rámci MČR v mobilních hrách byly vybrány tituly Vainglory a Clash Royale, již v listopadu tak budeme znát historicky první mistry České republiky v těchto hrách!

Pokud tyto dva tituly ještě neznáte, tak vězte, že o nich určitě uslyšíte. V případě Clash Royale jde o duelovou hru kombinující celou řadu zábavných prvků. Její velkou výhodou je délka jednotlivých her, kdy během pár minut zažijete tunu zábavy! U Vainglory pak jde o kooperativní hru, jež se hraje v týmech 3 proti 3 a aktuálně je nejpopulárnější MOBA („multiplayer-online-battle-arena“) hrou na mobilní telefony. MOBA hry již tradičně patří k nejoblíbenějším na jiných platformách a právě bývalí počítačoví hráči mají Vainglory ve velké oblibě. P1h6flo

Myslíme si, že mobilní gaming je velkým fenoménem dnešní doby. Jeho obrovskou popularitu ve světě dokazuje i vznik progamingové scény na vysoké úrovni. Proto jsme i my hrdí na to, že můžeme přinést domácím hráčům opět něco nového a zajímavého,“ prohlásil projektový manažer PLAYzone Michal Nagy a následně dodal: „Sami jsme těmto hrám propadli, a proto je určitě všem doporučujeme vyzkoušet. Závěrem bych rád poděkoval společnostem Vodafone a Samsung, díky kterým tento projekt může vzniknout.VQOXVK7

Detaily kompletního systému, jak se do bojů o MČR v mobilních hrách 2016 zapojit a na listopadové finále se probojovat, budou v blízké době zveřejněny na stránkách www.playzone.cz, které doporučujeme všem milovníkům mobilního gamingu v blízké době pozorně sledovat! Prozradit můžeme zatím jen to, že se nebude hrát pouze o samotný titul mistra, ale také o cash a ceny partnerů. Více informací a aktuální pořadí MČR klasifikace naleznete zde.

Projekt MČR v mobilních hrách vzniká a běží za podpory generálního partnera Vodafone a hlavního partnera Samsung.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *