Plebby Quest: The Crusades – NOVINKY – Obdelníky dobývají svět!

Plebby Quest je tahová strategie, která jak naznačuje její název vezme hráče zpátky do dob křížových výprav a nechá je měnit historii Evropy a Středního východu. Na rozdíl od ostatních strategií není tak vážná, na první pohled se hra liší, vtipné dialogy odlehčují situaci během obléhání a gameplay taky není klasický.

  • Datum vydání: 9. dubna 2020
  • Vývojář: PiedPipers Team
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Android

Plebby Quest se jako strategie liší snad úplně vším na co jsme zvyklí. Místo postav po obrazovce ve 2D světě poskakují barevné obdélníky s namalovaným obličejem s poměrně nevinným smyslem pro humor. Ne, že by hra byla vyloženě vtipná, ale aspoň se nesnaží být přehnaně dramatická.

Plebby Quest je podobně jako Crusader Kings hra plná historických osobností, která v době křížových výprav žily a skutečných míst, na kterých se bojovalo. Významné osobnosti spolu můžou komunikovat a tvořit spojenectví, výhodná pro danou dobu, tak jak už jsme to viděli v ostatních hrách. Plebby Quest na rozdíl od jiných her nabízí možnost vykašlat se na historii a ve jménu lepšího herního zážitku vytvořit úplně nové dějiny.

Hra má dva herní mody – příběhový a Sandbox. Hra doporučuje novým hráčům příběhový mod, ve kterém nejdřív vysvětlí, co a jak a představí hlavní mechaniky hry. Kromě klasického budování impéria a shromažďování surovin a financí se hráč musí starat o armádu a komunikovat s ostatními národy a jejich vůdci. Sandbox je o trochu zábavnější, protože máte volnou ruku v dobývání ostatních národů, ale oba mody jsou celkem jednoduché. Minimálně pro hráče, kteří často hrají tahovky na vyšší úroveň obtížnosti.

Plebby Quest: The Crusades je zajímavá tahová strategie, která přináší trochu jiný pohled na celý žánr. Hra se nebere moc vážně a obdélníčky skákající po obrazovce rozhodně pobaví. Na tahovku není zrovna těžká a pokud hledáte výzvu, asi se jí nedočkáte, ale myslím, že každý si ve hře najde něco pro sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *