Počítačové hry slavných sportovců

Sportovci mají všeobecně mezi veřejností velkou popularitu. O to víc, když jsou úspěšní, čas od času udělají nějakou tu show pro diváky nebo jako bonus třeba ještě reprezentují svůj národ. Pravdivé zákulisí profesionálních sportovců však skrývá kromě tvrdé dřiny a pilného tréninku často provozovaného i několikrát denně, velkou část dne spojenou s regenerací. Tu, pokud již splnili všechno své protahování, masáže či sauny, tráví velká část sportovců ve společnosti počítačových her. Kdo patří mezi milovníky virtuální zábavy a jaké hry pro svůj volný čas volí?

Zejména hry svého odvětví

Nebude překvapením, že komu bylo dáno do vínku určitého nadání, odkazuje se na něj i při volbě počítačové hry. Mezi největší fajnšmekry se řadí zejména týmové sporty, jelikož není lepšího stmelení kolektivu než při odpočinkové hře po náročném tréninku. Kapitolou samo o sobě jsou pak fotbalisté. Ti dokáží vydržet před obrazovkami počítačů či jiných herních zařízení i dlouhé hodiny.

Tak jak to tedy ukazují obaly fotbalového simulátoru FIFA, nemají k této hře ani ve skutečnosti jejich protagonisté daleko. Od legend jako Thierry Henry nebo Iker Casillas, přes srandistu a velkého milovníka fotbalu Zlatana Ibrahimoviče až po Ronaldinha, Wayna Rooneyho či hračičky Edena Hazarda a Roberta Lewandowskiho, všichni jsou tímto herním fenoménem posedlí. Zejména mezi mladými fotbalisty se díky moderním ovladačům dostalo těmto simulátorům velké obliby.

Pozadu nezůstávají ani poslední držitelé Zlatého Míče Lionel Messi či Cristiano Ronaldo, kteří si kromě kvalitně zpracovaných postav v posledních verzích vysloužili také své specifické oslavy gólů či jiná fotbalová gesta. Hráčům se pak kromě tradičních ligových utkání dostává i pohárových soubojů od Ligy mistrů přes Evropskou ligu až po národní poháry. Skutečná je pak Liga mistrů i na bet365.

Zlatan_Ibrahimovic,_1_August_2015

Hokej a basketbal těsně v závěsu

Pro velkou otevřenost k divákům se pak zejména ze zámoří hrnou informace o hráčích od jejich platů, přes rodinný život až po zábavy. Právě proto nepřekvapí ani zvučná jména stojící za úspěchem hokejového simulátoru NHL s Claudem Girouxem či Jonathanem Toewsem. Evropští hráči mají v zámoří i díky jazykové bariéře častěji tendenci k uchýlení se do domácí pohody s šálkem dobré hry. Své by o tom mohl vyprávět třeba Tomáš Hertl, který se aktuálně dostává do formy a táhne své San Jose Sharks do play off.

Hvězdami nabité jsou také palubovky pod basketbalovými koši. V simulátoru NBA 2K14 se na obalu představil také velký milovník počítačového hraní LeBron James, v současnosti již hrající za Cleveland Cavaliers, o rok později třeba Kevin Durant nebo nejnověji Stephen Curry. I tady platí, že čím větší showman, tím extravagantnější je pojetí herního stylu nejen na skutečné palubovce, ale i na té virtuální. Skvělé manažerské schopnosti soutěže zaručující výborné hráče, kteří jsou díky mnohamilionovým, ve sportovním světě rekord lámajícím smlouvám finančně zajištění, ale i dobrý marketing právě herního vydání této zábavy. Ani zde totiž vřava a obliba v Americe snad nejnavštěvovanějšího sportu neutuchá.

LeBron_James_(15662939969)

Zbytek sportovního světa sleduje z dálky

O jistém úspěchu by pak ještě mohly mluvit závodní, zejména automobilové hry, které se i díky sérii Need for Speed dostaly svými prodejními čísly vysoko. Nicméně tenis, golf nebo kriket, jakožto jedny z nejlukrativnějších sportovních odvětví, se svého úspěšného a kvalitního simulátoru nedočkali. Kdo ví, s čím se dříve či později vývojáři představí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.