Pokémon GO – MOBILNÍ HRY

Kdo neslyšel o hře Pokémon GO, jako by nežil. Ačkoliv byla takhle novinka spuštěna teprve na začátku července v Austrálii, USA a na Novém Zélandě, získala si nespočet nadšených fanoušků a předběžným odhadem lze mluvit o jedné z nejúspěšnějších mobilních her všech dob. A proč právě tato aplikace strhla takovou lavinu? Pojďme se na to podívat!Pokémon GO

Hra je postavena na principu rozšířené reality. Na hraní potřebujete kromě datového připojení také GPS lokaci. Pokud jste připojeni, můžete poté hned začít! Vytvoření avatara vás vnese do virtuálního světa pokémonů. Na mapě okolo sebe uvidíte pokémony v okolí, PokéStopy a také takzvané Gymy, kde se můžete účastnit zápasů.

Na fanoušky populárních tvořečků ve hře čeká nejen základní sada pokémonů, ale také ti novější. Celkem můžete nasbírat 250 „zvířátek“. Kde k nim ale přijít? Jsou náhodně umístěni na mapu, jejich přesná poloha se však hráči neukáže. Nezbývá nic jiného než vyrazit ven a doufat, že zrovna jdete správnou cestou. Když už na nějakého pokémona narazíte, pomocí Pokéballu se ho pokusíte chytit. Pokud se vám to povede, je váš!Pokémon GO

Během prvních 2 týdnů přesáhla hra neuvěřitelných 10 milionů stažení, jejichž počet stále stoupá. Reálný počet hráčů bude však mnohem vyšší. Když se totiž hra objevila poprvé na internetu, dostupná jen pro určitou oblast, ihned se začali objevovat nelegální soubory, které umožňují stažení hry bez Google Marketu, nebo App Store. Při takovéto instalaci avšak hrozí nebezpečí virů.

Po velkém očekávání se hra však dostala legálně i do Evropy, takže si fanoušci Pokémonů mohou hru stáhnout bez obav. Po zpřístupnění hry v Evropě přišla ohromná vlna stažení, kterou doprovázela vlna pádů serverů, které neunesly takový nápor hráčů. Časté pády hry a její nedostupnost je hlavním důvodem hodnocení, které na Google Play dosahuje pouze 3,9 hvězdičky z 5. Na App Store je hodnocení ještě o trošku horší, pouze 3,5 z celkových 5.

Tato hra přináší nový směr vývoje mobilních her. Pokud ještě nejste nadšenými sběrateli pokémonů, měl byste se přidat. Jaký z roztomilých tvorů se stane vaším nejoblíbenějším?

Dostupný na Google Play a App Store.

+ nový herní koncept
+ vytáhne Vás ven
+ opět se setkáváme s oblíbenými Pokémony

– časté selhání herních serverů
– v Evropě dostupné až po delším čekání

8/10  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.