Pokémon GO – Novinky – Konečně se to dá hrát!

Konečně můžeme s hrdostí říct, že Pokémon GO je hra, která se dá opravdu hrát. Pryč jsou tak již letní dny, kdy servery nečekaně vypadávaly a nikdo nevěděl, zdali se jedná o minutový či několikahodinový kolaps. Nutno říci, že za tu dobu ušla hra značný kus cesty, i když ze začátku bylo nasazené hlemýždí tempo.

V současnosti se hra konečně dostala do fáze, kdy se alespoň základní herní principy vyladily. Servery jsou stabilní a hra již nepadá. Značných změn se dočkalo především prostředí hry.

Tracking systém konečně bez problémů funguje. Na kteréhokoliv pokémona z navigačního menu lze teď kliknout a spustí se „navigace“ k pokéstopu, u kterého se pokémon nachází. Už tak nemusíte zběsile běhat v okruhu 300 metrů a hledat jehlu v kupce sena.

K udržení dlouhodobých hráčů použili vývojáři klasiku. Formy týdenních bonusů. Když každý den chytíte pokémona, dostanete denní bonus. To samé u pokéstopu. Takto pokračujete až k týdennímu bonusu, který se skládá z hromady zkušeností a stardustu.

Nejlepším updatem je pravděpodobně možnost transferování většího počtu pokémonů naráz. Jednoduše jich naklikáte třeba 50 a vyměníte je za candy. Konec otravnému prodávání po jednom.

Skvělým prvkem je také možnost chodit s „parťákem“. Zvolíte si tak libovolného pokémona, kterému se budou po určitém počtu ujitých kilometrů načítat candy. Evoluce libovolného pokémona tak můžete dosáhnout již jenom chozením, což se hodí především u vzácnějších druhů.

Dokonce se i zdá, že načítaní kilometrů u vajíček funguje správně, bohužel šance na vylíhnutí weedla je pořád stejně vysoká. Vajíčka jsou také již barevně odlišena, což nepřináší výrazný praktický užitek, ale je dobře, že se vývojáři snaží zapracovat i na designu a celkovém působením hry.

Vývojáři se také snaží dát hře různé tematické nádechy. V období Halloweenu jste si tak mohli nachytat miliony Ghastlyů a obdržet dvojité bonusy za transfernuté pokémony. V současné době můžete narazit na Pikachua se santovskou čepičkou.

Pokémon GO se tak konečně dostávají do fáze, ve které měli být již v době vydání. Na úkor toho teď vývojáři hru zjednodušovat a zpřístupňovat širšímu okruhu hráčů, protože popularita samozřejmě rapidně klesla. To dokazují jak pokusy o udržení dlouhodobých hráčů, tak zjednodušování systémů chytání pokémonů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *