Poly Bridge 3 – Mosty, hydraulika, drakary a raketoplány

Už tady byl Poly Bridge 1 a 2 s low poly lodičkami, letadly a hlavně auty. Přirozený vývoj a řada čísel si diktuje 3 a lidi ze studia Dry Cactus přináší přesně to. Další simulátor stavby mostů v řadě, který se moc neliší od těch předchozích, ale je vybavený tunou novinek, aby zaujal a potěšil fanoušky série i nové hráče.

  • Datum vydání: 30. května 2023
  • Vývojář: Dry Cactus
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS, Linux

Série Poly Bridge je budovatelským simulátor ve 2.5D, kde je vaším hlavním, jediným a konečným úkolem stavět mosty. Přes vysoké propasti, řeky, moře… Cokoliv je potřeba přemostit, bude přemostěno. A v ideálním případě za nejnižší cenu a na hranici katastrofického selhání.

Takže, o co jde, pokud jste se doteď mostům vyhýbali? Hra je plná levelů rozdělených do několika scenérií (maloměsto, Egypt, Asie, ledový sever) a v každém prezentuje více méně jedinečnou výzvu. Jednou je to jenom rovný most, jindy je potřeba zapojit hydrauliku a část mostu zvednout, aby mohla proplout loď a někdy připevníte k létajícímu balónu provazy a necháte auta se zhoupnout až na druhý konec bezedné propasti. Perfektní a bezpečné řešení.

Stabilita mostu není jediným ukazatelem úspěšnosti. Většina hráčů se snaží zabodovat na leaderboardu. A přesně tady přichází na řadu šílené houpačky a minimum materiálu. Většinu levelů se dá dokončit s rozpočtem poskytnutým vývojáři bez problémů, ale porazit ostatní hráče je prostě lepší.

Třetí díl hodně staví na kreativních řešeních a tohle soutěžení je jenom posunuje dál. Oproti předchozím dílům ale nečekejte velký posun. Hra je pořád krásně low poly, pořád máte k dispozici silnice, dřevo, ocel, lana a hydrauliku a auta, která mají most přejet se taky moc nezměnila.

Tím ale nechci říct, že je třetí pokračování nudné nebo ztratilo svoje kouzlo, naopak. Hra ví co chce, jde si za tím a dělá to opravdu dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *