Postapokalyptický Fallout 4 si zahrajeme už v listopadu! – NOVINKY


Ač se může zdát, že teprve do konference Bethesdy na E3 jsme o Falloutu 4 nic nevěděli, a proto datum 10. listopadu vypadá utopicky, na hře se pracuje již velmi dlouho – konkrétně od roku 2009. Takže za necelé tři měsíce můžeme čekat tuto postapokalyptickou porci RPG z budoucnosti na našich počítačích… A podle mě se máme dost na co těšit. Konference Bethesdy toho totiž odhalila poměrně mnoho. Přitom svou necelou polovinu věnovala právě prezentaci nového Falloutu. Ukázala záběry ze hry, přičemž se nám předvedly některé mechanismy, o nichž se dosud jen spekulovalo. A aby toho ke všemu nebylo málo, začaly se prodávat předobjednávky Falloutu 4 ve zvláštní, Pip-boyovské edici a atomové bomby. Ta přinesla možnost vlastnit krásnou plastovou maketu přístroje Pip-boy. Jenže ty se už po necelých dvou týdnech zcela vyprodaly. Edice s Pip-boyem tedy nejsou déle k dostání. Tuhle věcičku však touží mít vlastně skoro každý věrný fanoušek, protože si ji můžete připnout na ruku, dát si do ní mobil a pomocí zvláštní aplikace zasahovat přímo do hry. Díky ní si tedy například zkontrolujete svůj herní inventář, přehrajete holopásky nebo zkontrolujete různé statistiky.

Některým by se přes všechen informační šum, který kolem čtvrtého Falloutu proběhl, mohlo zdát, že těch informací dostali málo. Ovšem už za necelé tři měsíce tento kulturní hit vychází, co byste čekali. Dost informací se uvolní teprve krátce před vydáním. Třeba takový trailer toho moc neříká, ovšem hratelná ukázka z letošní E3 právě naopak – obě videa najdete v tomto článku. V těchto věcech toho o Falloutu 4 víme opravdu hodně.

Zasazení tohoto RPG do postapokalyptického, neskutečně rozlehlého světa, asi všichni známe. Protože i když vývojáři upřesnili příběhovou linku až po oznámení, něco se tušilo dlouho předtím. Příběh nabídne celý postapokalyptický Boston a jeho vault 111, jehož jediných přeživších se ujmeme. Opět zde nalezneme obrovskou horu věcí, které budeme moct dělat. Vedle hlavní dějové linky a prozkoumávání světa proto ve hře nalezneme i vedlejší nepovinné úkoly. Jeden šťastlivý hráč Fallout, jemuž hru vývojáři svěřili do rukou k zahrání, tvrdí, že ani po čtyři sta hodinách hraní neobjevil ze hry vše. Rozlohou se tedy nový Fallout minimálně přiblíží Skyrimu nebo Dragon Age. A kromě běžných úkolů přibude ve hře také budovatelský režim, v němž si postavíme menší vesničku. Posléze ji v jedné minihře budeme bránit proti nepřátelům. Tohle hru rozšiřuje ještě o jeden level.

Video z konference ukázali mimo jiné tvorbu vaší postavy. Přetváření obličeje k obrazu svému je téměř identické s nástrojem vytvořit Simíka v The Sims 4 – prostě jen klikáte a taháte za jednotlivé části těla. A samozřejmě se nabízí hraní za ženu.

2884131-fallout4_e3_tractor_1434324012

Jediným a věrným společníkem po toulkách krajinou nám bude vlčák, mazlíček, kterého jsme si před léty vycvičili. Ten nám bude pomáhat hlavně se sbíráním předmětů, ale i emocionální stránkou hry.

Grafika se možná jeví trochu zastaralá, ovšem to se ještě může do posledního dne vydání úplně změnit. Podepsal se na ní dlouholetý vývoj, což některým bude sice trochu vadit, většina lidí to však překousne. Já osobně doufám v mírné hardwarové požadavky, vyplývající ze starší grafiky.

2884132-fallout4_e3_tree_1434324017

A jedna menší zajímavost na závěr: Fanoušek jménem Seth nedávno zkusil své štěstí a v době, kdy byla oznámena možnost předobjednat si Fallout 4, poslal do studia vývojářů více než dva tisíce zátek. Ty sbíral již od vydání Falloutu 3. Toto platidlo se ve hrách Fallout používá jako nejsilnější měna. Po necelém týdnu mu tým kladně odpověděl, přičemž si vybral verzi pro PC. Všichni ostatní, kdo by to chtěli zkusit taky, ale už s dobrou nepochodí.

Inu, nevím jak vy, ovšem za sebe nemůžu nadšením mluvit. Tak dlouho jsme čekali, než přijde oznámení, až konečně dorazilo a navíc se můžeme těšit už 10. listopadu tohoto roku. Určitě se kromě této novinky podívejte také na recenzi mobilního ekvivalentu Fallout Shelter – za deset dní vychází rovněž pro zařízení s androidem. Veselá grafika a pohodový soundtrack se snoubí ve vynikající hratelnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.