Potřebuji jídlo aneb seznam těch nejpopulárnějších survival her

Hry, ve kterých je hlavním úkolem přežít, se stávají čím dál více populárnějšími. Zejména v posledních letech jsme zažili jejich raketový nárůst a není pravidlem, že musí být vždy kvalitně vývojářsky zpracované, jak se budeme moci přesvědčit v následujícím seznamu těch nejpopulárnějších survival her. Seznam je sestaven podle statistik platformy Steam, tudíž nebude obsahovat všechny dostupné survival tituly na herní scéně, jako například Minecraft, který rozhodně mezi ty nejpopulárnější survival tituly patří.

První příčce dominuje titul Rust z roku 2013, s téměř devatenácti tisíci aktivními hráči. V tomto multiplayerovém titulu jste vrženi nazí do herního světa, vyzbrojeni kamenem a je na vás jak budete nadále postupovat. Prostředí je post apokalyptického ražení a nechybí v něm radiační zóny nebo opuštěné budovy. Můžete vytvářet společenství, stavět příbytky, obsazovat nová území, apod.

p1_2061780_599aaef3

Druhé místo obsadil titul Unturned s patnácti tisíci aktivními hráči. Tato survival hra z roku 2013 byla zpočátku označována jako kopie Minecraftu a to především kvůli jednoduchému grafickému zpracování. Následně se ale hra stala velmi populární, byl vyzdvižen její důraz na multiplayer, používání střelných zbraní a také vozidel. Ve hře je hráč vržen do světa zamořeného zombie a nezbývá mu nic jiného, než se pokusit přežívat.

Unturned2_Outfield

Dalšímu místu dominuje titul H1Z1, který se již dočkal několika rozšíření. Poprvé se hra objevila v roce 2015 a od té doby si pevně drží status titulu s předběžným přístupem. I přes nepříliš kladné recenze dosahuje hra šesti tisíců aktivních hráčů a pravděpodobně je brána spíš jako zábavná a oddechová než jako plnohodnotný survival titul.

21449_98525-1440592782

Nejníže se v pořadí vyskytují tituly jako Factorio nebo Don‘t Starve. To jsou již titulu primárně stvořené jako hra pro jednoho hráče a dosahují několika tisíců aktivních hráčů. Platformě Steam vždy dominovaly spíš multiplayerové tituly, a proto jsou hry pro jednoho hráče až na nižších příčkách.

Sestavený seznam je zajímavý přinejmenším proto, že na předních příčkách nevidíme tituly s velmi kladnými recenzemi jako DayZ nebo 7 Days to Die. Nezbývá nám nic jiného než nadále sledovat vývoj a počkat si, jak se seznam změní, například po vydání velmi očekávané survival hry No Man’s Sky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *