Power to the People – NOVINKY – City builder se stožáry vysokého napětí!

Power to the People je nová stavitelská hra, ve které je vaším úkolem dodat dostatek energie stále se rozrůstajícím městům a udržet světla k domech i na ulicích rozsícená. Do cesty se vám staví nejrůznější katastrofy a pohromy, se kterými se musíte vypořádat, stejně jako logistika. Jinými slovy jde o povedenou indie hru, která přináší trochu originality.

  • Datum vydání: 8. února 2022
  • Vývojář: Hermes Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows

V Power to the People se nestaráte o samotná města, což je trochu změna v budovatelských hrách. Města i jejich obyvatelé už čekají na to, než k nim přivedete elektřinu a doslova jim spolu s tím přivedete i světlo. Kromě postavení několika stožárů na vysoké napětí a trafaček, musíte přidat i menší stanice, které rozvedou elektřinu až do domů. K tomu se musíte přizpůsobovat zvětšující se poptávce a udržet svoji společnost celých padesát dní.

Vyhrazená doba se nezdá jako příliš vzdálený cíl, přece jenom to nejsou ani dva celé měsíce. Ale v Power to the People se všechno mění z vteřiny na vteřinu. Když už si dokážete poradit s přibývajícími lidmi a dokonce je dokážete šťastné, přijde přírodní katastrofa a máte smůlu.

Podle toho, na jaké jste mapě s jaké je vaše okolí si můžete vybrat zdroj energie, který bude nejefektivnější. Na výběr máte snad ze všech typů elektráren, jaderné, fosilní nebo elektrárny z obnovitelných zdrojů. Nechybí tady výzkum, svoje elektrárny můžete postupně vylepšovat, přidávat k nim perky a zvyšovat efektivitu přeměny energie.

Power to the People má čtrnáct misí, seřazených od lehčí po náročnější. Navíc jsou ještě rozděleny na Energy a Strategic mody. Ve strategickém modu se hra na konci každého dne zastaví a hráč si může promyslet co dál. V energy modu je všechno rychlejší s větším napětím. A takovým doplňkem je sandbox, kde si můžete dělat doslova cokoliv.

Power to the People je podle mě zajímavá hra, hlavně proto, že se netočíte kolem stavění domečků a pár elektráren na kraji města, ale naopak se staráte o infrastrukturu vedení. Hra je dostupná na Steamu ve verzi pro PC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *