Předobjednávky datadisku Srdce z kamene (Zaklínač 3) obsahují i balíček gwintu – NOVINKY

10. 09. 2015 David Strnad
8 076 zhlédnutí

Teaser trailer pro datadisk Srdce z kamene (Zaklínač 3)

Společnost CENEGA teprve předevčírem vydala oznámení, že balíček karetní hry qwint, dodávaný k předobjednávce limitované verze datadisku pro hru Zaklínač 3, zcela lokalizuje do češtiny. Mimo herního manuálu nebo instrukcí k instalaci se tedy dočkáme gwintu, jenž potěší také neangličtináře. Zda se překlad do rodného jazyka podaří, se nemusíme vůbec bát – ujme se ho totiž původní překladatelský tým, co třetího Zaklínače převedl do češtiny. Každá předobjednávka se však gwintu bohužel nedočká. Distribuce zkrátka nepočítá s výrobou tolika balíčků, proto se už nyní doporučuje, předobjednat si limitovanou verzi datadisku (pokud opravdu toužíte po reálném balíčku papírového gwintu), dokud se nerozebral. První várka s gwintem sice počítá, jedná se však pouze o limitovanou, tedy časově omezenou edici.

zaklinac3srdce_velky

Datadisk Srdce z kamene rozšíří hratelnou dobu Zaklínače 3 minimálně o deset hodin. Vzhledem k tomu, že původní doba hraní se pohybuje kolem sta hodin, za něj nedáte celou tisícovku, ale s gwintem počítaje vás vyjde zhruba na 599 Kč (bez poštovného a balného). A jakým naváže příběhem? První teaser trailer naznačuje, že se Gerald znovu ocitá v nesnázích, spoutaného jej vláčí pouští, pak Zaklínače vsadí do vězení. Podle všeho se našim předním úkolem stane poražení, respektive spíš zabití skupiny banditů v čele s náčelníkem Olgierdem. Tento muž prý disponuje nesmrtelností, což z něj dělá velmi těžkého nepřítele. Vývojáři slibují na oficiálních stránkách nový, značně ovlivnitelný příběh, jedinečnou romanci, dosud nepoznané postavy, ale také, jak už jsem zmínil, více než deset hodin hlavních úkolů! Ale pro započetí této dějové linky potřebujete dosáhnout minimálně levelu 30, značná část Srdce z Kamene se totiž odehrává v Oxenfurtu a Zemi nikoho.

srdce z kamene

Ale co je vlastně ten gwint, ptáte se? Objevil se teprve až s příchodem třetího Zaklínače, kde funguje jako karetní hra na hrdiny, co si můžete zahrát s jakýmkoli obchodníkem, hospodským nebo ostatními NPC. Hraje se velmi jednoduše, stylem kreslených postav připomíná známou RPG karetní hru Magic: The Gathering. V každé vlně volíte ze svých postav, jež se rozestavují do bojových linií proti nepřátelským jednotkám – boje probíhají až poté, jakmile oba hráči „vyloží“ své karty. Každá vlna zná vítěze, přičemž po třech se rozhodne, zda vyhrajete vloženou sázku, nebo o ni přijdete. Gwint se zalíbil víceméně každému, jenž měl možnost si velkolepé RPG od polských vývojářů zahrát. Záležitost na pár minut se posléze rozšiřuje díky sbírání nových karet, tedy vytváření vlastního balíčku. Z dostupných informací se tipuje, že balíček gwintu, dodávaný v předobjednávkách, bude čítat minimálně sto rozličných karet. Možná ale nakonec vývojáři dodají karet o něco méně, každopádně jich na balíček vyjde přinejmenším sto. Spekuluje se samozřejmě s ohledem na daleko větší počet, dle mého názoru v něm hráči naleznou alespoň osmdesát karet. Každý hráč, utápějící v gwintu hodiny týdně, si tuto skvělou příležitost, vlastnit jeho balíček, nemůže nechat ujít.

the witcher

Datadisk Srdce z kamene vychází třináctého října a právě od toho data obchody rozešlou první objednávky limitované edice. Recenzi druhého Zaklínače očekávejte koncem tohoto měsíce, recenze třetího dílu je momentálně v nedohlednu. Zahrnu do ní i tento datadisk, až se mi podaří dokončit hlavní dějovou linku.

A otázka na závěr:

Jak vnímáte třetí díl, zakončující ságu her Zaklínač? Hráli jste ho už, a jaké jste si odnesli dojmy? Chystáte se, přeobjednat si limitovanou edici s gwintem, pokud jste hráli základní hru?

Všechny odpovědi vítáme s nadšením!Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0